Hala Knausgaard okumayı denemediyseniz ya da onun New York Times'daki sıradan seyahat yazılarından tatmin olmadıysanız, İlkbahar'ı deneyin mutlaka. Hayli dokunaklı ve güzel. Knausgaard'ı sevmeyeceğinizi ya da sevmediğinizi düşünüyorsanız bile İlkbahar'ı bir okuyun ve bizim gibilerinin neden onun için çıldırdığını anlayın.

- Los Angeles Review of Books

Knausgaard mevsimler ansiklopedisiyle yeni doğan kızı için vahşi ve sert türden bir sevgi çemberi oluşturdu. Aile geleneğindeki yabancılaşma ve kayıp gitmeye karşı ona dünyaya tutunmayı ve bağlanmayı anlatıyor. Dünyaya aşık olmayı, ona duyarlı kalmayı, onda kalmayı öğretiyor...

- The New York Times

Gündelik hayatı çiçeklerden, havadan, renklerden, eşyalardan oluşan bir dramaya dönüştürmek. İlkbahar Knausgaard'ın yapıtına muhteşem bir giriş, şimdiye kadar yazdığı en kısa yapıt.

- The Washington Post

İlkbahar; Sonbahar ve Kış'tan keskin bir kopuş sergiliyor, denemeler yerini bir kısa romana bırakıyor. Sevgi, kayıp ve gülümseme arasında muhteşem bağlantıları açığa çıkarıyor Knausgaard.

- Publishers Weekly, starred review

Başkalarının hata saydığı şeyler Knausgaard'da bir dehaya dönüşüyor: sinirli, kaba saba, duygusal ve tutarsız olmak nefes alıp veren bir erdeme dönüşüyor.

- Sam Leith, Daily Telegraph

Hayat ve sanat üzerine pek çok derin düşünce, bol dönüşlü ve heyecanlandırıcı.

- Anthony Cummins Metro

Knausgaard İlkbahar'da bir şeyin özüne o kadar yaklaşıyor ki, onun ne olduğu öylesine beliriyor ki, o şeyin sıradanlığı bir sihre dönüşüyor.

- Peter Murphy Irish Times

Knausgaard'ın kendini otobiyografik Kavgam serisinde ifşa etmesi fazlasıyla ilginçti. Ama Mevsimler serisindeki spekülasyonların tadı bir başka; tabutların neden penceresi yok ki diye sorduğunda ya da seksin bir barbarlık olduğunu söylediğinde bana kalırsa Knausgaard çok daha çekici ve inandırıcı.

- Anthony Cummins Observer

Knausgaard parlak bir edayla, bir baba adayı olarak, her bir parçada bize dünyanın sanki yepyeni olduğunu düşündürtüyor... Hepsi de nadide bir güzellikle yazıya dökülmüş parçalar.

- William Leith

Dünyanın hakkında en çok konuşulan anı yazarı. Anılarımızdaki meçhulleri ve geri alınamazları ortaya çıkarırken bütünüyle baştan çıkarıcı.

- Andrew Neather

Soluk soluğa.... Kimse gündelik hayatı Knausgaard kadar muhteşem anlatamamıştı.

- The Times

[Knausgaard] sıradan şeylerin simyacısı... Bu yazar gerçek zamanlı devasa bir yapı inşa ediyor. Çağımızda çok az sanat projesi ilgilenilmeyi bundan daha fazla hak ediyor.

- Dwight Garner, The New York Times

Devamı
Format :Kitap
Barkod :9786055159887
Yayın Tarihi :2019-05-22
Yayın Dili :Türkçe
Baskı Sayısı :1.Baskı
Sayfa Sayısı :176
Kapak :Ciltli
Kağıt :1.Hamur
Boyut :135 X 210
Emeği Geçenler :
Yazar   : Karl Ove Knausgaard
Çevirmen   : Haydar Şahin
Yazarın Diğer Eserleri
İlgili Eserler