Format Kitap
Barkod 9786257052870
Yayın Tarihi 2021-02-12
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 258
Kapak Karton
Kağıt Kitap kağıdı
Boyut 160 X 235

Emeği Geçenler :
Yazar   : Zihni Merey

Yazar(lar): Merve Yıldız, Eyüp Aktürk, Halil İbrahim Özok, Sümeyye Kesra Okumuş, Cem Tuna, Zihni Merey, Erhan Görmez, Zafer Kuş, Kemal Kaya, Serkan Çiftçi,

Bu kitap, YÖK tara!ndan yapılan en son Öğretmen Yetiştirme Lisans Programlarını Güncelleme Çalışmaları İnsan Hakları ve Demokrasi Eğitimi dersinin kur tanımına uygun olarak eğitim fakültelerinin tüm bölümleri için hazırlanan çerçeve programı dikkate alınarak hazırlanmıştır.

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullarda görev yapacak öğretmen adayları için hazırlanmış olan bu kitapta; İnsan Hakları, İnsan Haklarının Etik Temeli, Temel İnsan Hak ve Özgürlükleri, İnsan Haklarında Güncel Sorunlar, Çocuk Hakları, İnsan Haklarının Korunması, Demokrasi ve Demokrasi Eğitimi, Demokrasi ile İlgili Temel Kavramlar, İnsan Hakları ve Demokrasi Eğitimi gibi insan hakları ve demokrasi eğitiminin ana konuları yer almaktadır.

YÖK`ün Yeni Öğretmen Yetiştirme Lisans Programlarından (çerçeve programından) ve haftalık ders saatlerinden hareketle, konular öğrencilerin seviyelerine uygun hazırlanarak sistematik bir şekilde verilmiştir. Bu nedenle kitabın elden geldiğince öğretici olmasına ve konuların anlaşılır bir dille ifade edilmesine çalışılmıştır.

Eserin İnsan Hakları ve Demokrasi Eğitiminin gerekleri ile ilgili temel bilgi, beceri, tutum ve değerlerin kazandırılmasında iyi bir temel oluşturması beklenmektedir.

devamını oku..
Kategori : Eğitim
37.00
Liste Fiyatı : 37.00
Kazancınız : 0.00
Miktar :  
Adet

Temin Süresi : 6 Gün
Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %0 indirim