Yirmibirinci yüzyılın başında, bir yandan insan haklarını koruma çabaları bütün dünyada artıyor, ama diğer yandan insan haklarına açık ve örtük tehditler gitgide çoğalıyor, güvenlik adına insan haklarını gözardı etme eğilimi yaygınlaşıyor.
Bu kitapta yer alan yazılar, bu tür oluşmaları ve aralarındaki bağlantıları sergiliyor, bu tehditler karşısında izlenen yolları tartışıyor ve insan hakları ihlallerine karşı başka ihlaller yaparak karşı çıkmanın bir kısır döngü oluşturduğu üzerinde bizleri düşündürmeye çalışıyor.

In the beginning of the Twenty-first Century, while the efforts to protect human rights are increasing all over the world, overt and covert threats to human rights are increasing as well. Among these threats we also see the tendency to ignore human rights in the name of security.

The papers of this volume try to display such threats and their relations, to discuss the ways followed in order to tackle them and to help us reflect on the vicious circle of attempts to face human rights violations by committing other violations.

Devamı
Format :Kitap
Barkod :9789754911819
Yayın Tarihi :2004-12-30
Yayın Dili :Türkçe
Baskı Sayısı :1.Baskı
Sayfa Sayısı :244
Kapak :Karton
Kağıt :2.Hamur
Boyut :165 X 245
Emeği Geçenler :
Yazar   : Ioanna Kuçuradi
Yazarın Diğer Eserleri
İlgili Eserler