İslam Dünyası derinleşen sorunlarıyla ciddi bir medeniyet kaybı içinde yaşıyor.
Hoşgörüsüzlük, uç düzeyde eşitsizlik, bilimsel gerilik ve savaşlar bu dünyanın belirleyenleri durumunda. Son yüzyılda bu sorunların aşılmasına yönelik olarak İslamcı reformcuların bir dizi ideolojik ve siyasal açılımı gerçekleşti. Ancak ne yazık ki hiç birinin mevcut sorunları hafifletmediği görülüyor. İçinde bulunulan durumun nedenini dış güç ve ideolojilere bağlayıp, köktenci bir dinselleştirme önerenler ise, sorunları daha da derinleştiriyor.

Son on yıllarda iyice belirginleştiği gibi, özgür aklı ve evrensel hukuku baskılayıp, siyaset dine bağlandıkça, bağımlılık ve iç bölünmeler de dâhil hoşgörüsüzlük, savaş, eşitsizlik ve gerilik daha da artıyor. Bunların öncelikli bedeli ise, Müslüman halkların artan acıları ve yoksunlukları oluyor.

Elinizdeki kitap, her sorunun çözümü İslam'da! iddiasına karşı, öyle mi gerçekten? sorusunu yanıtlamaya, bu kapsamda, bilimsel ve toplumcu açıdan İslamiyet irdelemesi yapmaya çalışıyor.
İslamiyet'in Ekonomi Politiği, İslamiyet'te Ahlâk ve Kadın, İslâmiyet ve Bilim konularına ilişkin ayrı ciltlerde gerçekleşen bu inceleme, Kur'an'ın içeriği, mantıksal yapısı ve tarihsel oluşumunun incelendiği Kur'an ve Din ile birbirini bütünlüyor.
Sette yer alan kitaplar;
? Kur'an ve Din İslamiyet Gerçeği I
? İslamiyet ve Bilim İslam Gerçeği II
? İslamiyette Ahlâk ve Kadın İslamiyet Gerçeği III
? İslamiyetin Ekonomi Politiği İslamiyet Gerçeği IV

Devamı
Format :Kitap
Barkod :9789750406409
Yayın Tarihi :2017-02-10
Yayın Dili :Türkçe
Baskı Sayısı :2.Baskı
Sayfa Sayısı :1186
Kapak :Karton
Kağıt :2.Hamur
Boyut :145 X 215
Emeği Geçenler :
Yazar   : Erdoğan Aydın
Yazarın Diğer Eserleri
İlgili Eserler