Format Kitap
Barkod 9786051030623
Yayın Tarihi 2010-02-18
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 288
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 135 X 195

Emeği Geçenler :
Yazar   : Edward W. Said
Çevirmen   : Ferit Burak Aydar

Eleştirel monografilerin ömrü genellikle kısa olur. Fakat bazen bir kitap çıkar, bu kuralı yerle bir eder. Edward W. Said'in Joseph Conrad ve Otobiyografide Kurmaca adlı çalıması bu tür nadide örneklerdendir. Nitekim, Said'in çalışması 1966'da ilk defa yayınlandığında, Conrad incelemeleri içinde çok önemli bir katkı olarak değerlendirilmiştir.

O dönemde egemen olan Yeni Eleştiri'nin 'pürizm'ini reddeden Said, romancının varoluşundaki kaosu oldukça şekillenmiş bir sanatın içine nasıl yerleştirdiğini araştırmak üzere mektuplarını kısa hikâyelerine bağlayarak, Conrad'ı okumanın daha zengin, daha bütüncül bir yolunu tercih etmiştir.

Elinizdeki kitap aynı zamanda, görüşleriyle yirminci yüzyıl sonu düşüncesinin genel manzarasını etkilemiş bir yazarın entelektüel yolculuğunun önemli bir aşamasını temsil etmektedir.

Said'in Joseph Conrad ve Otobiyografide Kurmaca çalışması, modernist yazına, dünya çapındaki ilk büyük romancı olan Conrad'a ve Said'in külliyatına ciddi bir ilgi duyan herkes açısından vazgeçilmez bir kitaptır.

devamını oku..
Kategori : Türkçe Edebiyat
% 19
indirim
3.75
Liste Fiyatı : 4.63
Kazancınız : 0.88
 Favorilere Ekle
Ürün Tükendi.