Format Kitap
Barkod 9786055100261
Yayın Tarihi 2019-02-25
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 11.Baskı
Sayfa Sayısı 448
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 165 X 235

Emeği Geçenler :
Yazar   : Bilal Eryılmaz

Kamu yönetimi, modern devletin ve toplum hayatının en önemli unsurunu meydana getirmektedir. Vatandaş olarak, kamu kurumlarının yürüttükleri hizmetlerden her gün yoğun olarak yararlanmaktayız. Kamu yönetimi, devletin bir yürütme aracı olarak, günlük hayatımızın ayrılmaz bir parçası haline geldiğine göre düşünce arka planı, yapısı, işleyişi ve sorunları hakkında daha çok sistematik araştırma ve bilgilere ihtiyaç olacaktır.
1980'den itibaren kamu yönetimi alanında hem teori ve hem de uygulama olarak önemli değişiklikler ortaya çıkmıştır. Kitabın her baskısında bu değişiklikler mümkün olduğu ölçüde yansıtılmaya çalışılmıştır. Özellikle 2000'li yılların başından itibaren ülkemizde hızlanan kamu yönetimi reformlarıyla birlikte ortaya çıkan değişiklikleri, ilgili uzmanların bile takip etmekte zorlandıkları bir gerçektir. Bu bağlamda kitabın yeni baskısında, hemen hemen tüm konular gözden geçirilmiş, ilaveler yapılmış, özellikle kamu yönetimi düşüncesine ilişkin gelişmelere daha fazla yer verilmiştir.
Kitap, öncelikle öğrencilerin ihtiyaçları dikkate alınarak hazırlanmıştır. Bununla birlikte kitabın, araştırmacı, yönetici ve memurların da ilgisini çekmesi mümkündür.


Kitaptaki ana başlıklar:

KAMU YÖNETİMİNİN NİTELİĞİ
KAMU YÖNETİMİNİN ÖRGÜTLENMESİ
KAMU YÖNETİMİNİN YAPISI
MERKEZİ YÖNETİM
YEREL YÖNETİMLER
HİZMET YERİNDEN YÖNETİM KURULUŞLARI
BÜROKRASİ
İNSAN KAYNAKLARI YÖNETİMİ
KAMU YÖNETİMİNİN DENETLENMESİ

devamını oku..
Etiketler : Eğitim
Kategori : Genel Konular
Bu üründen 1 adet satılmıştır.
72.00
Liste Fiyatı : 72.00
Kazancınız : 0.00
Miktar :  
Adet

Temin Süresi : 5 Gün
Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %0 indirim