Diğer Resimler

Format Kitap
Barkod 9789755336046
Yayın Tarihi 2020-03-01
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 4.Baskı
Sayfa Sayısı 583
Kapak Karton
Kağıt Kitap kağıdı
Boyut 150 X 220

Emeği Geçenler :
Dizgici   : Yalçın Ateş
Yayın Yönetmeni   : Refik Tabakçı
Hazırlayan   : Koray Karasu
Yazar   : Birgül Ayman Güler;Erel Tellal;Koray Karasu;Mehmet Necati Kutlu;Nuray E. Keskin;Onur Karahanoğull
Grafiker   : Aycan Kurt

Kamu Yönetimi Ülke İncelemeleri, sekiz ülkenin kamu yönetimi sistemleri üzerinde durmaktadır. Bunlardan dördü; ABD, Almanya, İngiltere ve Fransa, son iki yüzyılın gelişmiş ülkeler sınıfında yer almaktadırlar. Gelişmişlerin önemi, Türkiye üzerinde farklı zamanlarda, farklı ağırlıklarla etkili ülkeler olmalarından kaynaklanır.

Diğer dört ülke; Arjantin, İspanya, Polonya ve Rusya, dünya genelinde Türkiye'nin de içinde sayıldığı ''orta derecede gelişmiş ülkeler''dir. Günümüzde bu ülkelerin tümü kapitalist ekonomik sistem içinde yer alırlar. Polonya ile Rusya sosyalizmden kapitalizme dönen geçiş ülkeleridir. Polonya, buna ek olarak, Avrupa Birliği'ne üyelik süreci bakımından özgün bir örnek oluşturur. İspanya, son yıllarda Türkiye gündemine bölgeli devlet tartışmalarıyla birlikte yerleşmiş, coğrafi açıdan en uzak ülke Arjantin ise sosyo-ekonomik bunalım çizgisiyle Türkiye'ye en yakın ülkelerden biri olarak dikkati çekmiştir.

Çalışmanın özgün yönlerinden biri, başka bir yabancı dilden kaynaklar aracılığıyla değil, ülkelerin kendi dillerinde yazılmış kaynaklar kullanılarak hazırlanmış olmasıdır.

Kitap, irdelenen ülkelere ilişkin bilgi dağarcığımızı zenginleştirmeye katkı sağlamanın yanı sıra ve belki de bundan daha çok, Türk kamu yönetimine ilişkin kavrayışımızı derinleştirmemize hizmet edecektir.
- Birgül Ayman Güler

devamını oku..
Kategori : Siyaset (Dünya)
Bu üründen 16 adet satılmıştır.
% 20
indirim
44.00
Liste Fiyatı : 55.00
Kazancınız : 11.00
Miktar :  
Adet

Stokta var
Aynı Gün Kargo   
Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %20 indirim