Format Kitap
Barkod 9789753389327
Yayın Tarihi 2000-01-01
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 6.Baskı
Sayfa Sayısı 256
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 140 X 200

Emeği Geçenler :
Yazar   : Mustafa Miyasoğlu

Bu roman, dünya gömlek değiştirirken hesaplaşmanın sancısını yaşayan nesillerin hikayesidir. Ferdi meselelerle sosyal ve tarihi olayların iç içe yaşandığı 1960 sonrasında ortaya çıkan iki-üç nesli anlatır. Kaybedilmiş dönemler ve yalnış esen rüzgarlar arasında yaşamaya ve tutunmaya çalışan gençler, romanın asıl konusudur.

Kaybolmuş Günler, üniversiteli gençlerin hayatını, aşklarını ve acılarını, Alternatif 68 Kuşağının farklı bakış açısıyla ortaya koyar. Beşir Güner'in kararsız ve tedirgin kişiliğinde, baştan sona bir huzur arayışını anlatan roman, Cumhuriyet döneminde yaşayan insanımızın iç dünyasındaki parçalanmışlığı ve değerler karmaşasını da ele alır.

T. Yazarlar Birliği tarafından iki kereyılın romancısı seçilen Mustafa Miyasoğlu'nun bu ilk romanı, her seviyeden binlerce okuyucu tarafından beğenilmiş ve ilk baskısı yayınlandığı yıl da T. Milli Kültür Vakfı Armağanı (1975) kazanmıştır.

Kaybolmuş Günler, konusu, kişileri, roman dili ve farklı anlatımıyla, orjinal ve yeniliğini her zaman koruyacak nitelikte, çağdaş edebiyatımızın klasiklerinden biridir.

devamını oku..
Kategori : Roman
15.00
Liste Fiyatı : 15.00
Kazancınız : 0.00
 Favorilere Ekle
Ürün Tükendi.