Scala Yayıncılık Borsa Kütüphanesi Dizisi'nde yayınlanan Borsada Tek Başına ve Borsayı Yenmekin yazarı Peter Lynch ve John Rotchild, lise çağı ve üzerindeki herkesi aydınlatacak bir ilk ile yeni başlayanlar için bir yatırım ve işletme rehberi sunuyor.
Büyük ölçekli portföylere sahip olanlar da dahil birçok kişi hisse senedi piyasasının nasıl çalıştığı konusunda çok az şey bilmektedir. Lynch ve Rotchild, bunun nedeninin ekonomik sistemin temel ilkelerinin ve hisse senedi piyasasının genel işleyişinin okullarda öğretilmemesi olduğunu söylüyor.
Ne aradığını bilen herkes için her yerde yatırım fırsatları vardır. Ortalama bir lise öğrencisi Nike, Reebok, Mc Donald's ve Body Shop'u bilir. Amerika'da hemen her genç Coca Cola veya Pepsi içmekle beraber çok azının bu şirketlerden birinde hissesi vardır veya onların nasıl satın alınacağı konusunda bilgi sahibidir. Lynch ve Rotchild Kazanmayı Öğren'de günlük gazetelerdeki hisse senedi tablolarının nasıl okunacağını, bir şirketin yıllık raporunun nasıl yorumlanacağını ve hisse senedi piyasasında nelere dikkat edilmesi gerektiğini yalın bir dille anlatıyorlar. Lynch ve Rotchild yalnızca yatırım yapma yollarını değil, yatırımcı gibi düşünmeyi açıklıyorlar.

Devamı
Format :Kitap
Barkod :9789757132400
Yayın Tarihi :2000-01-01
Yayın Dili :Türkçe
Baskı Sayısı :1.Baskı
Sayfa Sayısı :304
Kapak :Karton
Kağıt :Kitap kağıdı
Boyut :135 X 195
Emeği Geçenler :
Yazar   : Peter Lynch
Yazar   : John Rotchild
Yazar   : Peter Lynch;John Rotchild
Çevirmen   : Levent Cinemre, Hasan Ataol
Yazarın Diğer Eserleri
İlgili Eserler