Yaşantımızı tüm gerçekliğiyle analiz ediyor ve bu analiz çok çarpıcı. -New York Times

Çoğu insan yapayalnız olduğunun farkına varmaktan korktuğu için kendini asla aramıyor. -Chicago Tribune

Rollo Mayin bu sağduyulu, popüler kitabı, espri ve hayal gücüyle bezenmiş, kültürle dokunmuş. Korkmayan ve halinden pek de memnun olmayan herkes için bu kitap son derece faydalı olacak. -New York Herald Tribune

Rollo May, şu çok önemli soruyu soruyor: Acaba gözden kaçırdığımız önemli bir rehber ve güç kaynağı var mı? Ne geçmiş ne de gelecek açısından hiçbir şeyin kesin olmadığı bir dönemde içsel bütünlük nasıl sağlanabilir?

İnsanların benden beklentilerini yansıtan bir aynalar toplamından ibaretim. Bu cümle size ne kadar yakın?

Bu kitap, yaşadığımız bu Endişe Çağında kişisel bütünlüğümüzü bulmak için yazıldı. Amacımız, çağımızın güvensizliğine karşı durabilmemizi sağlayacak yöntemler bulmak, içimizdeki güç merkezini ortaya çıkarmak ve çok az şeyin güvende olduğu günümüzde, itimat edebileceğimiz değer ve amaçlara ulaşabilmemizi sağlayacak yolu elimizden geldiğince işaret edebilmektir.

İnsanları destek almaya sevk eden şey, duygusal ilişkilerinin sürekli olarak ayrılıkla noktalanması, evlilik planlarını bir türlü gerçekleştirememeleri yahut eşlerinin onları tatmin etmemesi gibi şikâyetler olabilir. Ne var ki konuşmaya başladıktan sonra çok geçmeden ister gerçek isterse hayalini kurdukları eşlerinden aslında kendi içlerindeki bir eksikliği gidermesini yahut bir boşluğu doldurmasını bekledikleri ve bu gerçekleşmediği için endişeye ya da öfkeye kapıldıklarını açığa vuruyorlar. (kitaptan)

Yazar Hakkında:

Dünyanın en ünlü psikiyatrlarından biri olan Rollo Mayin (1909 -1994) eserlerinin en büyük özelliği, psikiyatri/psikoloji okurlarını aşıp genel okuyucuya ulaşabilmesidir. Örneğin, herkesçe bilinen ve sıkça kullanılan, Sevginin karşıtı nefret değil, kayıtsızlıktır. sözü ona aittir.

Rollo Mayin yayımladığımız diğer kitapları: Aşk ve İrade, Özgürlük ve Kader, Varoluşun Keşfi.

Devamı
Format :Kitap
Barkod :9786055134020
Yayın Tarihi :2013-03-14
Yayın Dili :Türkçe
Baskı Sayısı :1.Baskı
Sayfa Sayısı :272
Kapak :Karton
Kağıt :2.Hamur
Boyut :135 X 195
Emeği Geçenler :
Yazar   : Rollo May
Çevirmen   : Kerem Işık
Yazarın Diğer Eserleri
İlgili Eserler