Format Kitap
Barkod 9786257685269
Yayın Tarihi 2021-03-19
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 200
Kapak Karton
Kağıt Kitap kağıdı
Boyut 155 X 230

Emeği Geçenler :
Yazar   : Selim Şeker
Yazar   : Murat Balanlı
Yazar   : Selen Can
Yazar   : Belkıs Meltem Özen
Yazar   : Mahir Işıkay

İşte Aklınızdaki Tüm Soruların Yanıtları
Altını çizerek söyleyelim bu aşı karşıtı bir kitap değildir! Ama büyük ihtimalle belli çevrelerce bu şekilde yaftalanacaktır. Çünkü pandemi kelimesinin telaffuz edildiği ilk günden beri, ana akım medyada bizleri aydınlatan uzmanlar ısrarla aşı olmamız gerektiği, herkesin aşı olması gerektiği, acilen aşı olmamız gerektiği, gerekirse 1 doz, 2 doz, 3 doz, çok doz bile olmamız gerektiği yönünde propaganda yaptılar. Konuyu, Tek yol aşı, başka çare yok, herkes aşılanmazsa kurtuluş yok, pandemi aşısız bitmez ekseninde işlediler.
Meseleye daha bütüncül yaklaşıp bağışıklık sistemine önem atfedenlere, aşıların olası risk ve yan etkilerini sorgulamaya kalkan uzmanlara ise ekranları kapattılar, onları aforoz ve dahi linç etmeye kalkıştılar. Hatta herkese çip takılmalı, herkesin dijital aşı kartı olmalı, aşı olmayanlar sosyal hizmetlerden mahrum bırakılmalı diyenler bile oldu. Bir adım ileri gidenler aşı olmayan vatan hainidir dedi. Kimin vatan haini olduğunu zaman gösterecek!
FARKLI KAYNAKLARDAN BİLGİLENMEK
Evet koronavirüs sürecinde hep onların emirlerini dinledik, hep onlar konuştu, hep onlar vardı. Ama Türkiye'de ve dünyada farklı konuşan, farklı düşünen başkaları da vardı! Üstelik bu kişiler uzmandı, komplocu damgası yiyemeyecek kadar uzmandı. Aralarında yıllarını bu işe vermiş profesörler, doktorlar, eski ilaç şirketi çalışanları, Dünya Sağlık Örgütü yetkilileri bile vardı. İşte elinizdeki kitabın ilk amacı, Türk halkının çoklu kaynaklardan beslenerek bilgilenmesi için bu uzmanların görüş ve yaklaşımlarını sizinle paylaşmak. Bu uzmanlar dinlediklerinizden farklı ne mi diyor?
- Pandemi provasının yıllar öncesinden yapıldığını, böyle bir pandeminin yıllar öncesinden planlandığını söyleyenler var.
- Ortada gerçek bir pandemi olmadığını söyleyenler var.
- Aşının gerçek amacının insanlığın genetik yapısını değiştirmek olduğunu söyleyenler.
- Aşının, great reset yani büyük sıfırlama için harika bir ara basamak olduğunu, içinde aşılanarak genetiği değiştirilmiş ve insani vasıflarını kaybetmiş, çipli, kontrol edilebilen, manipüle edilebilir insanların yaşadığı bir yeni dünya için biçilmiş kaftan olduğunu dillendirenler var.
- PCR testlerinin yanlış sonuç verdiğini ve anlamsız olduğunu ileri sürenler var.
- Asıl büyük sağlık sorununun virüsten öte, sevdiklerimize sarılamamak, açık havaya çıkamamak, varolan diğer hastalıklarla ilgili gereken sağlık hizmetini alamamak, Covid-19 tedavisindeki yanlışlıklar olduğunu söyleyenler var.
- Aşıdan önce bağışıklık sistemimizi güçlendirmeliyiz diyenler var.
Kitapta bu uzmanların görüşlerini kronolojik olarak, kaynak referanslar ve bilimsel dayanaklar eşliğinde okuyacaksınız.
AKLIMIZDAKİ SORULAR
Kitabın ikinci amacı halkımızın aklındaki şu sorulara yine bilimsel referanslar ışığında yanıt vermek:
- Aşı olmalı mıyım? Annem, babam aşı olsun mu? Aşı olmazsam toplumdan dışlanır mıyım, işimi kaybeder miyim, sosyal hizmetlerden mahrum bırakılır mıyım? Ölür müyüm?
- Hangi aşıyı olmalıyım? (Şu an için Türkiye'de sadece Çin menşeli Coronovac aşısı olsa da orta ve uzun vadede diğer aşılar gündeme gelebilir.) Aşılar arasındaki fark ne?
- İki dozdan sonra iş bitecek mi? Başka dozlar gündeme gelebilir mi?
- Aşı beni ne kadar koruyacak? Yoksa aşı belli aralıklarla rutin bir hale mi gelecek?
- Ve son olarak aşının kısa ve uzun vadeli yan etkileri ve riskleri neler?
KARAR VERİRKEN...
Evet son soru özellikle kritik. Bu soruya yanıt ararken şu gerçekleri aklımızda tutmakta fayda var:
- Hiçbir aşı güvenilirliğini tam olarak kanıtlayamadı çünkü hiçbir aşıda tıbbın aşının piyasaya çıkarak halka uygulanması için öngördüğü fazlar (özellikle faz 3) süre ve denek sayısı anlamında tamamlanmadı. Pandemi var denerek ve birçok hayati süreç hızlandırılarak ya da es geçilerek acil izin alındı.
- Üstelik aşı üreten şirketler aşı nedeniyle doğabilecek zarar ve yan etkilerden sorumlu değiliz dediler ve bunu hukuki olarak da güvence altına almaya çalıştılar.
- Dolayısıyla şu an için hiçbir aşının orta ve uzun vadedeki riskleri, yan etkileri ve koruyuculuğu belli değil. Yaşlılar üzerindeki etkileri belli değil.
- Dünyada aşı olup tekrar virüse maruz kalanlar, aşı olup aniden hastalananlar hatta ölenler var.
- Aşı şirketleri kısıtlı denek sayısıyla yapılan çalışmalar sonucu güvenilirlik yüzdeleri veriyor ama rakamlar ve çalışmalar dikkatlice incelendiğinde bilimsel olarak eksiklikler göze çarpıyor.
- Endüstriyel tıbbın sicili biraz didiklendiğinde, insanlara zarar veren hatta öldüren kimi ilaçların yıllar sonra pardon, özür dileriz, yanlış yapmışız denerek piyasadan kaldırıldığına tanık olduğumuz için, tüm insanlığı ilgilendiren böylesine bir küresel aşılama kampanyasında şirketlerin beyanlarına temkinli yaklaşmak gerekiyor. KADRAJI GENİŞLETMEK

Kaygılıyız, hatta korkuyoruz çünkü insanlık tarihinde daha önce böyle bir şey yaşanmadı, bunun bir benzeri yok! Adeta bir bilimkurgu filminin içindeyiz. Bütün dünya bir virüs nedeniyle bir yılı aşkın bir zamandır, bundan çok değil, üç-beş yıl önce söylense dalga mı geçiyorsun denecek bir durumun içinde ve bunun ne kadar süreceği, nasıl sonuçlanacağı bilinmiyor. Doğal olarak gözümüz aşıda çünkü bugüne kadar virüsten kurtulma yolu olarak lanse edilen yegâne şey aşı. Peki yeterince aşı alınabildiğinde, aşı olmayı başarabildiğimizde bu iş bitecek mi? Hepsi bu mu?
İnsanlık tarihinde daha önce hiçbir zaman mRNA veya nano parçacıklar içeren aşılar insanlar üzerinde kullanılmamıştı! Bunların uzun vadeli etkileri konusunda hiçbir fikrimiz yok. Tekrarlamakta fayda var, şu anda kullanımda olan aşıların hiçbirinin ruhsatı yok, sadece acil kullanım onayları var. Ruhsat demek, gerekli sürelerde yeterince insan üzerinde deneyi yapılmış, olası bütün etkileri ve yan etkileri gözlenmiş demek. Bize vurulacak aşılar bu niteliği taşımıyor.

devamını oku..
Kategori : Sağlık
% 20
indirim
25.60
Liste Fiyatı : 32.00
Kazancınız : 6.40
Miktar :  
Adet

Temin Süresi : 3 Gün
Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %20 indirim