Format Kitap
Barkod 9799757304875
Yayın Tarihi 2020-08-07
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 354
Kapak Karton
Kağıt Kitap kağıdı
Boyut 135 X 200

Emeği Geçenler :
Yazar   : Matilda Koen Sarano

Belden Aşağı Fıkralar (Judeo İspanyolca)

A Ken Kere Azer Un Plonjon En La Buene Umor
Los muentos 'del bel para abasho' kostituen una emportante partida del tresoro de muestros kuentos populares. En estos kuentos topamos una savor diferente en el uzo de las diferentes ekspresiones de la lingua i una umor pikante ke gusta a todos los ke los oyen. Son estos los kuentos ke azen riyir lo mas muncho, mizmo si no todos keren admeterlo. Ma estos kuentos tienen i otra dimension: son testimonios de la vida, la umor i la umanidad de muestros abuelos, i mos traen sus lingua biva. El divertimiento ke mos trae este livro esta asigurado!

Keyifli Dakikalara Dalmak Üzere:
'Kuentos del Bel Para Abasho', yani Belden Aşağı Fıkralar sözlü kültürümüzün önemli bir bölümünü oluşturmaktadır. Bu fıkralarda, Judeo - Espanyol dilinin değişik tatlarını ve çeşitliliğini bulmak mümkündür. İnce esprilerle donatılmış olan bu fıkralar dinleyene ve okuyana büyük bir zevk vermekte, keyifli dakikalar geçirmesine vesile olmaktadır. Fıkralar arasında, kişileri, itiraf etmek istemeseler de, en çok güldüren bu tip olanlardır. Bunun yanında bu fıkraların bir başka boyutu daha vardır: Onlar atalarımızın ve bizlerin hayatının, esprilerinin ve insancıllığının şahitleridir. Bizlere yaşayan dili getiren sözlü kültürümüzdür.

Bu kitabın bizlere vereceği keyifli dakikalarda buluşmak üzere...

About to Proceed Into Joyous Moments
'Kuentos del Bel Para Abasho', in other words, Adult Jokes forms a huge part of Spanish Jews' spoken culture. In these jokes, it is possible to find the different tastes and variety of the Ladino language and the Jews speaking it. The jokes filled with wits relishes the ones listening and reading them, making them proceed into joyous moments. Although people doesn't want to admit, the ones making them laught the most are the ones full of wits. It's the symbol of spoken culture that brings us the living language.

devamını oku..
Etiketler : Din
Kategori : Edebiyat
60.00
Liste Fiyatı : 60.00
Kazancınız : 0.00
Miktar :  
Adet
 Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %0 indirim