Yaşamın sağduyulu ustaları kuşların, doğallıkları ve hafiflikleriyle bize söyleyecekleri çok şey var. Yeter ki onlara kulak verelim.

Ömrünü kuşları izleyerek geçirmiş Fransız kuş bilimci Philippe J. Dubois ve filozof Élise Rousseau, kuşların yaşamlarından ilham almış yirmi iki küçük hayat dersi ile bizi -evrimin tepesinde olduğunu düşünerek kendini dünyanın efendisi ilan eden bizi!- önce kendimiz üzerine düşünmeye, sonra da kanatlarımızı açmaya davet ediyor.

15 dile çevrilen Kuşların Felsefesi'ni okurken kızılgerdanın neden kartaldan daha cesur olduğunu, kuzey denizkırlangıcının bize yola çıkmak hakkında neler öğretebileceğini ve -yeşilbaş ve penguenin göstereceği üzere- sevmenin en iyi yolunun akıldan mı yoksa kalpten mi geçtiğini keşfedeceksiniz. Doğanın ritmini duymamızı sağlayan, hayatı nasıl yaşayabileceğimize dair taptaze bir bakış açısı kazandıran bir kitap bu.

Nefis, büyülü, çarpıcı. Artık kuşları eskisi gibi görmem mümkün değil. -Peter Wohlleben, Ağaçların Gizli Yaşamı'nın yazarı

Devamı
Format :Kitap
Barkod :9786051981406
Yayın Tarihi :2020-11-30
Yayın Dili :Türkçe
Baskı Sayısı :1.Baskı
Sayfa Sayısı :172
Kapak :Karton
Kağıt :Kitap kağıdı
Boyut :130 X 200
Emeği Geçenler :
Çevirmen   : Murat Erşen
Yazar   : Philippe J. Dubois;Elise Rousseau
İlgili Eserler