Kader farklı zamanlarda, farklı insanlara, yarım kalmış aynı yaşamı sunabilir miydi? Bazen sadece bir kutunun içinde gizleniyordu hayat.

Yazarın ilk kitabı olan Lavanta Kokusu 1800lü yılların sonunda tiyatrolarda sahne alan ünlü sihirbaz Basco ve Lucia Di Lammermoor Operasının yıldız sopranosu Eleninin yarım kalan hikâyesinin, dört farklı kuşağın kaderinde tamamlanışını konu alıyor.
Tebrizli bir aileden gelen Laneh ve Fransız yazar Marcelin yollarının kesişmesiyle başlayan hikâye, gelgitlerle dolu bir aşkın ortasında geçmişin sayfalarını aralamayı başarıyor.
Antalyadan Tebrize uzanan hikâye; insanın korkularının ve cesaretsizliklerinin geçmiş ve gelecek arasında yaşanan gelgitler olduğu algısını kırarak, ruhlarımızı yoran asıl gelgitin yaşanan ve yaşansa nasıl olurdu diye sorgulanan iki geçmiş arasında yaşandığından yola çıkıyor.

Lavanta Kokusu, Fars edebiyatının ünlü şair ve yazarlarının uyuduğu Şairler Mezarlığından, insanı bambaşka bir zamana sürükleyen nakş sanatına, bir tiyatro sahnesinden, iki bin yıllık büyüleyici Aspendos Antik Tiyatrosuna, Hadrianus Kapısından Antalya Kaleiçinin arnavut kaldırımlı sokaklarına uzanan sürükleyici bir hikâye ve lavantaların arasına saklamış bir aşk sunuyor okurlarına.

Devamı
Format :Kitap
Barkod :9786051278230
Yayın Tarihi :2013-11-01
Yayın Dili :Türkçe
Baskı Sayısı :1.Baskı
Sayfa Sayısı :193
Kapak :Karton
Kağıt :2.Hamur
Boyut :135 X 210
Emeği Geçenler :
Yazar   : Senem Tekinkoca
Yazarın Diğer Eserleri
İlgili Eserler