Format Kitap
Barkod 9786257052955
Yayın Tarihi 2020-08-22
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 486
Kapak Karton
Kağıt Kitap kağıdı
Boyut 160 X 235

Emeği Geçenler :
Yazar   : Ahmet Kaçar

Yazar(lar): Feyza Aliustaoğlu, Zülbiye Toluk Uçar, Gülseren Karagöz Akar, Abdulkadir Tuna, Abdullah Çağrı Biber, Tangül Kabael, Asuman Duatepe Paksu, Temel Kösa, Ahmet Işık, Ferhat Öztürk, Ruhşen Aldemir Engin, Rezan Yılmaz, Esen Ersoy, Tevfik İşleyen, Müjdat Takıcak,


Ortaokul matematik öğretmen adaylarının üniversite eğitimine gelinceye değin öğrendikleri matematik bilgilerinin Matematiğin Temelleri başlığı altında derlenip toparlanması ve akademik üslupla sunulması ilerideki matematik öğrenmeleri için ciddi bir temel teşkil etmektedir.

Alan bilgisi, pedagojik bilgi ve teknolojik bilgi bileşenlerinden oluşan öğretmenin öğretme bilgi içinde alan bilgisi bileşenine katkı verecek olan Matematiğin Temelleri kitabı, Yükseköğretim Kurulu'nca belirlenen Eğitim Fakülteleri İlköğretim Matematik Öğretmenliği Lisans Programındaki Matematiğin Temelleri dersi kur tanımı dikkate alınarak hazırlanmıştır.

Kitabın bölümleri matematik öğretmeni yetiştirme konusunda yeterli bilgi ve akademik deneyime sahip akademisyenlerce hazırlanmıştır. Okuyucuda genelde bilim tarihi özelde matematik tarihi ilgisi ve duyarlılığı oluşturmak amacıyla bölüm sonlarına, matematik tarihi felsefesi alanında uzman bir akademisyenimizce hazırlanan, ünlü matematikçilerin biyografileri de eklenmiştir.

Kitap ortaokul matematik öğretmen adayları için temel ders kitabı, görev yapan öğretmenlerimiz için temel başvuru kitabı niteliğindedir.

devamını oku..
Kategori : Eğitim
64.00
Liste Fiyatı : 64.00
Kazancınız : 0.00
 Favorilere Ekle
Ürün Tükendi.