Format Kitap
Barkod 9789754689129
Yayın Tarihi 2020-10-16
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 2.Baskı
Sayfa Sayısı 104
Kapak Karton
Kağıt Kitap kağıdı
Boyut 110 X 185

Emeği Geçenler :
Yazar   : Platon ( Eflatun )
Çevirmen   : Furkan Akderin

Mektubumu ya da bir kopyasını sakla
benimsediğin yoldan gitmeye devam et

Platon, hiç kuşku yok ki düşünce tarihinin en önemli ve etkili filozoflarından biridir. Felsefenin kurumsallaşmasına ve felsefede yazılı geleneğin oluşmasına katkıda bulunmuş, iki dünyalı metafiziğiyle bütün bir Ortaçağ düşüncesini belirleyecek olan idealist felsefe geleneğinin başlatıcısı olmuştur. Hıristiyan Ortaçağ felsefesine ve İslam düşüncesine etkisi bakımından da ayrıca önem taşıyan Platon, düşünce tarihi boyunca tartışılan tüm problemleri yüzlerce yıl öncesinden ele almış ve ilk büyük felsefi sistemi inşa etmiştir.

Platonun Bütün Yapıtlarının ilk kitabı olan ve filozofun Sicilyada geçirdiği günleri konu alan Mektuplar, Platon felsefesinin yansıtılması ve Diyaloglarda ileri sürülen görüşlerin savunulması açısından eşsiz bir öneme sahiptir.

Mektuplar, filozofun diğer eserlerinde neredeyse hiç söz etmediği hayatının en azından bir bölümüne ışık tutması, politik faaliyetleriyle ilgili bilgiler içermesi nedeniyle de okunmaya değerdir. Mektuplar Eski Yunancadan çevirisiyle dilimizde ilk kez yayımlanıyor.

devamını oku..
Etiketler : Felsefe
Kategori : Felsefe
% 15
indirim
10.63
Liste Fiyatı : 12.50
Kazancınız : 1.87
Miktar :  
Adet

Stokta var
Aynı Gün Kargo   
Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %15 indirim