Çok eski bir kardeşlik örgütü...
Dünyayı yok edecek ölümcül yepyeni bir silah... Akıl almaz bir hedef...
Harvard Üniversitesi nin dünyaca ünlü Simgebilim Profesörü Robert Langdon öldürülen bir fizikçinin göğsüne dağlanan esrarengiz sembolü çözmek için İsviçre deki bir araştırma merkezine çağrılır. Çözülmesi istenen sembol, yüzyıllarca önce Katolik Kilisesi nden intikam almaya yemin etmiş, gizli bir kardeşlik örgütü olan Illuminati ye aittir.
Vatikan da yeni Papa yı seçmek için düzenlenen kutsal törenin yapılacağı gece Langdon ın korkuları gerçekleşir. Illuminati nin bir sözcüsü, Vatikan Şehri nin merkezine bir saatli bomba yerleştirdiği haberini verir.
Langdon güzel ve gizemli bir fizikçi olan Vittoria Vetra ile birlikte Roma da çılgın bir koşuşturma içinde pek çok mezarı, gizli mahzeni ve katedrali araştır-maya başlar. Zaman gitgide kısalmaktadır. Birileri akıl almaz hedefi havaya uçurmak için saati çalıştırmıştır...
Melekler ve Şeytanlar ın bu özel baskısı, romanda geçen mekânları, sanat eserlerini, dini sembolleri ve haritaları gösteren 150 adet renkli fotoğraf ve çizimi içeriyor. Böylece okuyucular bu özel baskıyla kurgunun hayalden gerçeğe dönüştüğüne tanık olacaklar.

Devamı
Format :Kitap
Barkod :9789752106406
Yayın Tarihi :2010-12-30
Yayın Dili :Türkçe
Baskı Sayısı :1.Baskı
Sayfa Sayısı :528
Kapak :Ciltli
Kağıt :2.Hamur
Boyut :140 X 200
Emeği Geçenler :
Yazar   : Dan Brown
Çevirmen   : Petek Demir
Yazarın Diğer Eserleri
İlgili Eserler