Format Kitap
Barkod 9786054603596
Yayın Tarihi 2013-09-02
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 164
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 120 X 180

Emeği Geçenler :
Yazar   : Ahmet Büke

İnsanın en becerikli olduğu alan kendini ikna etmesidir işte. Annemi hıçkırıklar kendimi de uçuşan sorular içinde bırakıp içi boş bir elbise gibi gidip yatağa uzandım. Havadaki tehlike kokusunu sonuna kadar alıyordum. Ama uyursam yarın olursa güneş doğarsa hiçbir şey olmamış gibi hayatıma devam edebilirim sanıyordum.

Ortak hiçbir anıya sahip olmadığı babasının yokluğuyla her gün sınanan Bedo için hayat cevapları sürekli ertelenen bir sorular zinciri parçaları özenle gizlenmiş çok gölgeli bir yapboz. Kafasında dönenen sorularınsa sonu yok. Bedonun hayatı boşluklarla ve bu boşluklara dair sorularla epeydir delik deşik. Cevaplarsa ne ailesinden gelecek gibi ne de okuduğu kitaplardan. Ancak bu sessizlik oyununda umulmadık bir perde daha var. Anlayacağınız mevzu derin.

ON8in Türkçe edebiyattaki yolculuğu yakından bakılsa da uzak sayılan sıradan hatta yok sanılan hayatların öykücülerinden Ahmet Bükeyle başlıyor. Yazarın duru kalemi bu kez İzmirden Varyantın tepelerinden bir gencin sesini taşıyor. Bükenin yakın dönemde ON8 Blogdaki tefrikasıyla hayat verdiği Bedo artık bir romanın başkahramanı. Bir yanda susturulmaya zayıf düşürülmeye yok edilmeye çalışılmış nesiller diğer yanda bu nesillerin kapanmamış yaralarının izinde ve kendi var oluş mücadeleleri içinde yarınlarına bir yön çizmeye çalışan Bedo gibi gençler... İkisi için de belki
en zor soru neye tutunacağını bilmek.


devamını oku..
Kategori : Roman
% 10
indirim
19.80
Liste Fiyatı : 22.00
Kazancınız : 2.20
Miktar :  
Adet

Stokta var
Aynı Gün Kargo   
Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %10 indirim