Format Kitap
Barkod 9786055358389
Yayın Tarihi 2013-07-09
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 304
Kapak Kuşe
Kağıt 2.Hamur
Boyut 135 X 210

Emeği Geçenler :
Yazar   : Melvin R. Starr
Çevirmen   : Gökçe Çiçek

Üstat John Wyclifi daha önce bu kadar kederli gördüğümü hatırlamıyorum.
Her şey nihayet sona erdiği zaman bana bir âlimin kitaplarını çalmanın bir erkeğin karısını çalmak kadar külfetli bir iş olduğunu söyledi.

Ancak o zamanlar bir karım veya pek fazla kitabım olmadığından, bu düşüncenin doğruluğunu tayin edebilecek bir durumda değildim.
İşte Oxford yakınlarındaki ortaçağ kasabası Bamptonda cerrahlık yapan Bampton Kalesi mübaşiri Hugh de Singletonın yaşamından enfes ve merak uyandırıcı bir öykü daha. Hugh kitapları arayışında en az kendisi kadar etkili olan güzel Katee abayı yakmıştır.
Birkaç kararlı hasım onu durdurmaya çalışmaktadır, ancak bunun nedeninin açgözlülük mü, yoksa daha kişisel bir garez mi olduğu bilinmez. Sonra nehirde kitaplardan birini satmaya çalışan yoksul bir öğrencinin cesedi bulunur: fakat görünüşe göre delikanlı öylece nehirde boğulmamıştır
Çok çeşitli karakterleri ve basit bir dille anlatılmış hikâyesi ile Mürekkep İzi okuyucuya 14. Yüzyıl mutfağı ve toplumsal adetleri hakkında geniş bir manzara sunuyor. Yazarın John Wyclifin öğretilerinin yarattığı politik ve dini etkilerin çoğundan kaçınmış olması romanı genç yetişkinler için kusursuz bir hikâye haline getirmiş.
Historical Novel Society

Bu kitabın en etkileyici yönlerinden biri de, Mel Starrın hikâyeyi yazmadan önce yaptığı araştırmaların derinliği olsa gerek. Yazar hikâyeyi bir ortaçağ cerrahının ağzından kalmayıp Ortaçağa dair günlük yaşam şartları, yemekler, giysiler ve çok daha fazlasına ışık tutuyor. Hem de son derece heyecan verici bir biçimde.
Mustard Seed Reviews

Yazar, okuyucuları sürekli bir merakta bırakacak geçişler ve gelişmeler yaratmak konusunda çok yetenekli. Özellikle ortaçağ gizemine meraklı okuyucular bu müthiş eğlenceli kitabı ellerinden bırakamayacaklar.
Mini Book Bytes

Kitap büyük bir özenle kurgulanmış ve Mel Starrın hikâyelerin geçtiği dönem hakkında sahip olduğu bilgi birikimi müthiş!
Susan Lutes

Mel Starr bana göre okuyucuyu yakalayarak, neyi kimin yaptığını öğrenene dek sayfaları karıştırmaya devam ettirecek hikâyeler yazmayı gerçekten iyi beceriyor. Mel Starr ve muhteşem kahramanını tanıdığıma çok memnun oldum. Bu kitabı ısrarla tavsiye ediyorum.
Vics Media Room

Bu kitap son sayfasına kadar eğlenceli bir gizem havasında devam ediyor. Yazarın okuyucuya Ortaçağda yaşıyormuş hissi veren, akıcı üslubuna bayıldım.
Tammy is Blessed

Bu tazeleyici romanı hem yetişkin, hem de genç okuyucular için şiddetle tavsiye ediyorum!
The Ramblings of Two Readers

devamını oku..
Kategori : Genel
% 15
indirim
14.17
Liste Fiyatı : 16.67
Kazancınız : 2.50
Miktar :  
Adet
 Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %15 indirim