Michio Kaku, kozmosun gizemlerine açılan bu heyecan verici yolculukta bizleri kara delikler ve zaman makinelerinin, çoklu boyutlu uzayın ve hepsinden fazla arzu uyandıran paralel evrenlerin bizimkinin hemen yanında uzanması olasılığının keşfine yönelik baş döndürücü bir gezintiye çıkartıyor.
Kaku, sicim kuramındaki en son yenilikler ve onun yinelemesi olan, evrenimizin belki de sonsuz bir çoklu evrendeki evrenlerden yalnızca biri, sonsuz sayıda baloncuk evrenlerden oluşan bir denizde süzülen tekil bir baloncuk olabileceğini öneren M-kuramı içerisinde bize ustaca kılavuzluk ediyor. M-kuramı doğru çıkarsa Büyük Patlama'dan önce ne oldu? sorusuna da nihayet bir yanıt bulabiliriz. Bu, fizikteki ve kozmolojideki en ileri kuramlara, alandaki rakipsiz seslerin birinden gelen heyecan verici ve unutulmaz bir giriş.

Kulak İçi

Kavrayışı ile bizleri hayal gücümüzün sınırlarını zorlamaya iten, işinin ehli bir kılavuz eşliğinde kozmosta muhteşem bir gezinti.

-Brian Greene, Evrenin Zarafeti'nin yazarı

Kaku, süpersicim kuramı ile sprey makarna konfetisinin farkını ayırt etmekte zorlananlarımız için de öyküyü kolay anlaşılır hale getirmeye yarayan, samimi bir tarz kullanıyor... Büyüleyici ve kimi zaman akıllara durgunluk verici bir kitap.

-SciFi

Kaku, muazzam miktarda konuyu kolay anlaşılır ve eğlenceli bir şekilde dile getiriyor.

-Los Angeles Times

Kozmoloji bilimini Albert Einstein yüz yıl önce kökünden değiştirdi. Paralel Dünyalar'da da bir diğer deha Michio Kaku bizi bilim konusunda güncelliyor ve evrenin geleceğine ilişkin yorumlarda bulunuyor.

-San Antonio Express-News

Devamı
Format :Kitap
Barkod :9786059856867
Yayın Tarihi :2018-11-19
Yayın Dili :Türkçe
Baskı Sayısı :1.Baskı
Sayfa Sayısı :442
Kapak :Karton
Kağıt :2.Hamur
Boyut :140 X 210
Emeği Geçenler :
Yazar   : Michio Kaku
Yazarın Diğer Eserleri
İlgili Eserler