Format Kitap
Barkod 9789750834585
Yayın Tarihi 2017-03-31
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 4.Baskı
Sayfa Sayısı 532
Kapak Ciltli
Kağıt 1.Hamur
Boyut 165 X 240

Emeği Geçenler :
Yazar   : Orhan Pamuk

Fotoğraflarla İstanbul'un ve Orhan Pamuk'un geçmişine yolculuk...

Hiç görmediğiniz bir İstanbul! Orhan Pamuk'un arşivlerden seçtiği eski fotoğraf ve resimlerle... Ara Güler'den Cartier-Bresson'a, İstanbul'un eski fotoğrafçılarından eski gazete koleksiyonlarına, bu kitapta çoğumuzun hiç görmediği resimlerle bambaşka bir İstanbul var.
İstanbul - Hatıralar ve Şehir'de anlattığı konuları, duyguları ek 230 fotoğraf ve resimle işliyor, büyütüyor ve yeni bir anlamla ortaya çıkarıyor. Elinizdeki, artık metne değil resme dayanan, açıp her köşesinden bakılıp okunacak bir kitap. Ara Güler'den Cartier-Bresson'a, İstanbul'un eski fotoğrafçılarından eski gazete koleksiyonlarına, bu kitapta çoğumuzun hiç görmediği resimlerle bambaşka bir İstanbul var.

Şehrin manzaralarına bakmak, sokaklarda yürüyerek, gemiyle gezinerek, İstanbul'un verdiği duyguları görüntülerle birleştirmektir, ama gezinerek şehrin manzaralarını seyretmek bu değildir yalnızca, bir de içinde bulunduğunuz ruh halini şehrin size verdiği görüntülerle birleştirebilmektir. Bunu hünerle ve içtenlikle yapmak, insanın hafızasında şehrin görüntülerini en derin ve içten duygularla, acıyla, kederle, hüzünle ve zaman zaman mutluluk, yaşama sevinci ve iyimserlikle birleştirmektir.

devamını oku..
Etiketler : Sanat / Fotoğraf
Kategori : Edebiyat
Bu üründen 3 adet satılmıştır.
% 25
indirim
60.00
Liste Fiyatı : 80.00
Kazancınız : 20.00
 Favorilere Ekle
Ürün Tükendi.