Format Kitap
Barkod 9786056255724
Yayın Tarihi 2014-06-24
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 112
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 155 X 205

Emeği Geçenler :
Yazar   : Özcan Yurdalan
Yazar   : Kemal Cengizkan
Yazar   : Kemal Cengizkan;Özcan Yurdalan

S'yomka projesi, usta bir fotoğrafçının objektifinden, yıkıcı bir iç savaşın izlerini taşıyan bir sınır nehri çevresindeki insan manzaralarının yer aldığı, kaçırılmayacak bir fotoğraf albümü.
Daha önce yayınlanmış başka fotoğraf albümleri de bulunan Kemal Cengizkan tamamı siyah-beyaz fotoğraflardan oluşan bu özel çalışmasında, Amu Derya'nın kollarından olan bir nehrin etrafındaki köylerdeki günlük yaşamı belgeliyor.
Uluslararası Fotoğraf Sanatı Federasyonu tarafından ESFIAP ünvanı verilen usta fotoğrafçı Kemal Cengizkan, içsavaşın ardından doğusu ile batısı arasındaki bağlantı yolunu açık tutmaya çalışan Tacikistan'daki iyileştirme çalışmalarında bizzat bulundu. Bu süredeki ziyaretleri sırasında da Tacikistan'ı Afganistan'dan ayıran Pyanj Nehri ve çevresinde şahit olduğu yaşam kesitlerini de birbirinden çarpıcı 50'den fazla fotoğrafa sığdırarak, bu eserde bir araya topladı. Cengizkan bölgede fotoğraf çalışması yaparken, arkasından günlerce S'yomka diye yabancı bir dilde bağıran çocukların bu heyecanlı çığlıkları ise kitaba adını verdi. Çünkü S'yomka hem fotoğraf çekmek hem de ateş etmek anlamına geliyordu.
Fotoğraf Sanatçıları Derneğinin (AFSAD) uzun süre başkanlığını yapmış olan Kemal Cengizkan aynı zamanda Fotoğraf Vakfının da kurucuları arasında.

Şömizli bez cildi ve kolay taşınır ebadı ile fotoğraf meraklılarının ve koleksiyonerlerin kaçırmaması gereken bir çalışma.

devamını oku..
Etiketler : Sanat / Fotoğraf
Kategori : Sanat
92.00
Liste Fiyatı : 92.00
Kazancınız : 0.00
 Favorilere Ekle
Ürün Tükendi.