Format Kitap
Barkod 9789753427227
Yayın Tarihi 2014-09-01
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 5.Baskı
Sayfa Sayısı 112
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 130 X 195

Emeği Geçenler :
Yazar   : Jacques Verges
Çevirmen   : Vivet Kanetti

Kimsiniz? Neyi temsil ediyorsunuz? Nedir tarihsel olarak varlık nedeniniz? Bunlar yargıçların, savcıların ve sanıkların her davanın eşiğinde kendi kendilerine sormaları gereken sorular.
Savunma politikasında her zaman iki yöntem olmuştur: Varolan adalet mekanizmasını kabul eden uyum savunmaları (Dreyfus, Challe) ve yeni bir gerçekliği gözler önüne sermeyi hedefleyen kopuş savunmaları (Sokrates, Dimitrov). Birinciler kafalarını kurtarırken, ikinciler davalarını kazanmışlardır.
Davaların, mahkeme salonunun dört duvarı arasında kalmadığı, dünyanın gözleri ve kulakları önünde yer aldığı günümüzde, hem davasını kazanıp hem de kafasını kurtaranların sayısı artmaktadır. Uygarlıklarının ve ellerinde tuttukları öldürme gücünün verdiği güvenle davranan tuzukurular, Adaletlerinin geçerliği kalmadığını ve tek söz söyleme hakkının kendilerinde olmadığını anlamalıdırlar artık.
İlk kez 1988 yılında yayımlamıştık Savunma Saldırıyoru. Güncelliğinden ve öneminden hiçbir şey kaybetmeyen bu kitabı yeni okurlar için yeniden yayımlıyoruz.

devamını oku..
Kategori : Genel Konular
Bu üründen 6 adet satılmıştır.
% 19
indirim
17.82
Liste Fiyatı : 22.00
Kazancınız : 4.18
Miktar :  
Adet

Stokta var
Aynı Gün Kargo   
Temin Süresi : 3 Gün
Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %19 indirim