Format Kitap
Barkod 9786054607099
Yayın Tarihi 2012-03-29
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 232
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 135 X 195

Emeği Geçenler :
Yazar   : Eren Erdem

Selman, benim ailemdendir (Hz. Muhammed)
Onun hayatı hiç yazılmadı. Çünkü gücün, iktidarın ve statükonun asırlardır korktuğu bir isimdi Selman, mistik bir derviş gibi tanıtıldı. Din dışı gelenekleri meşrulaştırmak için kullanıldı.
Kimine göre bir molla, kimine göre sufi bir derviş, kimine göre büyük bir devrimci
İşte Selmanın yasaklanan hikâyesi!
Yoksulluğun ilahi kader görüldüğü o beldede, mal-mülk düşmanı bir kâfir olarak tanımladıkları Hz. Muhammedin yol arkadaşı Selman, bir devrim manifestosudur
Aşkı kâinatın sırrınca, hakikat bahçelerinde salınmış bir zahit ve bir bağımsızlık savaşçısı Statükonun, uşaklığın, idare-i maslahatçılığın ve sömürünün cahiliye karanlığında Selman, tüm oyunların bozucusudur
Selman-ı Farisi, bütün tarikatların, tasavvuf gruplarının ortak benimsediği bir isimdir. Lakin Türkiyede hakkında yazılıp çizilmemiş ender sahabelerdendir. Selman-ı Farisiyi insanlık âlemine tanıtma gayesi ile kalemi eline alan Ali Şeriatinin eseri, İran Şahı tarafından yaktırılmıştır. Ve maalesef bugün bir kopyası dahi yoktur.
Bu kitap, Hz. Muhammedin en seçkin sahabelerinden Selman-ı Farisinin sıra dışı öyküsünü ve Gerçek İslam Tarihini gözleri önüne sermektedir.
Abdestli Kapitalizm ve Şeytan Evliyaları kitaplarının yazarı Eren Erdemden

devamını oku..
Etiketler : Din
Kategori : Biyografi
% 20
indirim
11.11
Liste Fiyatı : 13.89
Kazancınız : 2.78
 Favorilere Ekle
Ürün Tükendi.