"Neşeli, hüzünlü, yalın, parlak ve doğal. En üstün niteliğiyse şaşırtıcı derecede dolaysız oluşu, tıpkı güpegündüz çekilmiş bir dizi fotoğraf gibi." - Time
Parlak bir üniversite öğrencisi olan Esther Greenwood, 1950'lerde yayın dünyasında acımasız bir rekabetin sürdüğü New York'a büyük hayallerle gelir ve önemli bir moda dergisinde iş bulur. Kapıldığı beklentilerle karşısına çıkan fırsatların yoğunluğu, masumluğunu yitiren genç kızın zamanla kaldıramayacağı bir boyuta ulaşır ve Esther kendini tam bir karabasanın içinde bulur. Kimlik arayışı peşinde ürkütücü bir yola giren duyarlı ve hevesli bir genç kadının üniversite yılları, erkeklerle ilişkileri, yaşadığı çöküş, intihar girişimleri ve gördüğü psikolojik tedaviler mizahi bakış açısı unutulmadan son derece içtenlikle işlenmiş.
Sylvia Plath'ın kendi yaşamından yola çıkarak kaleme aldığı ve ilk kez 1963 yılında, ölümünden bir ay önce, başka bir isim altında yayımlatmayı başarabildiği Sırça Fanus, o günün olduğu kadar bugünün insanının da metropol yaşamındaki yabancılaşmasını anlatan modern bir klasik haline gelmiştir. 20. Yüzyıl Amerikan edebiyatının melankolik prensesi Sylvia Plath'ın başyapıtının, ölümünün ve kitabın yayımlanışının 50. yılında, gözden geçirilmiş baskısını okurlarımıza sunuyoruz.

Devamı
Format :Kitap
Barkod :9786054764716
Yayın Tarihi :2022-09-13
Yayın Dili :Türkçe
Orjinal Adı :Sırça Fanus
Baskı Sayısı :24.Baskı
Sayfa Sayısı :256
Kapak :Karton
Kağıt :Kitap Kağıdı
Boyut :135 X 195
Emeği Geçenler :
Grafiker   : Ayşe Nur Ataysoy
Grafiker   : Yeşim Ercan Aydın
Editör   : Alkım Özalp
Editör   : Mert Tanaydın
Yazar   : Sylvia Plath
Çevirmen   : Handan Saraç
Yayın Yönetmeni   : İlknur Özdemir
Grafiker   : Ayşe Nur Ataysoy;Yeşim Ercan Aydın
Düzeltmen   : Cenk Gündoğdu
Editör   : Alkım Özalp;Mert Tanaydın
2023-01-23

Merhabalar iyi çalışmalar dilerim teşhir görseldeki kapak resmiyle siparişim üzerine gelecek olan kitabın kapı aynı mı olacak yoksa bu mor yazı mevcut değil midir. Merhaba yeni baskıda orada görünen mor yazı mevcut değil. İyi günler.

Yazarın Diğer Eserleri
İlgili Eserler