İklim krizleri ve onların toplamı anlamına gelen ekolojik yok oluşun eşiğindeyiz. Eşikten atlamaya az bir zaman kala duruşu-muzu siyasal ekolojik yönleriyle dile getirmeye çalıştık.
Sözü yükseltmenin örgütlenmenin en önemli adımı olduğunu bilerek sorduk: Başka bir gezegene gitmeden veya yok etmeden bu gezegenin siyasi, ekonomik ve ekolojik yapısını değiştirmek mümkün müdür? Cevabımız “Evet”ti ve niyetimiz kapitalizmin sahteci, kâr yüzlü yaklaşımını politik ve sınıfsal bir tavırla deşifre etmekti.
Siyasi Ekoloji kitabı, sistemin en ince noktalarına kadar dokunan, onu sorgulayan ve çözüm üreten bir anlayışla ekoloji ha-reketleri içinde tamamlayıcı ve bu amaçla tartışma zeminleri yaratıcı olmayı hedefliyor.
Bir araya gelmenin, ortaklaşa eylemenin, harekete geçmenin aciliyetini bildiren yazılardan oluşan bu eser gerçeklerle ilgili gerçekten bir şeyler söylüyor.
Bu kitap ekolojik örgütlenmenin sadece karşı çıkmaktan, itiraz etmekten ibaret olmadığını ve olamayacağını nedenleriyle anlatıyor. Sorunun çözümsüz değil irade ve eylem dahilinde olduğunu belirtiyor.

Devamı
Format :Kitap
Barkod :9789755339757
Yayın Tarihi :2022-05-25
Orjinal Adı :Siyasi Ekoloji
Baskı Sayısı :1.Baskı
Sayfa Sayısı :288
Kapak :Karton
Kağıt :Karton
Boyut :135 X 210
Emeği Geçenler :
Yazar   : Fikret Başkaya
Yazar   : Nejla Kurul
Yazar   : Sibel Özbudun
Yazar   : Mustafa Durmuş
Yazar   : Gaye Yılmaz
Yazar   : Beyza Üstün
Yazar   : Temel Demirer
Yazar   : Serap Çakalır
Yazar   : Talât Ulusoy
Yazar   : Emet Değirmenci
Yazar   : M.Ender Öndeş
Yazar   : Aykut Çoban
Yazar   : Ali Çakıroğlu
Yazar   : Cemil Aksu
Yazar   : Hakan Yurdanur
İlgili Eserler