Format Kitap
Barkod 9786059802062
Yayın Tarihi 2018-02-19
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 11.Baskı
Sayfa Sayısı 417
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 135 X 195

Emeği Geçenler :
Yazar   : Andrew Heywood
Çevirmen   : Levent Köker

Siyasî ideolojiler üzerine yazılmış bu rehber kitabın güncellenmiş beşinci edisyonu, dünya siyasetine yön vermiş ve onu şekillendirmiş siyasî öğreti ve kuramlara kolay anlaşılabilir bir giriş sunmaktadır.

Liberalizm, muhafazakarlık ve sosyalizm gibi 19. Yüzyıl ideolojilerinin yanısıra feminizm, ekolojizm ve siyasal İslam gibi yeni ideolojileri de içeren geniş bir yelpazeyle, Heywood, her ideolojinin hem tarihsel gelişiminin hem de bunların çağdaş siyasî hareketler, partiler ve hükûmetler üzerindeki etkilerinin basit bir açıklamasını yapmaktadır. Yazar, ideolojilerin kendilerine has fikirleri ve değerleriyle beraber bu ideolojilere mensup farklı akımları ve bunlar arasındaki iç gerilimleri de vurgulamıştır.

Bu yeni edisyon çok-kültürlülük ve yeni muhafazakarlık gibi günümüzdeki anahtar meselelerin kapsamlı bir incelemesiyle tamamıyla gözden geçirilmiş ve güncellenmiştir. Andrew Heywood'un eşsiz öğrenci-dostu yazım stilinin yanına her bölümde öğrenim özellikleri de eklenmiştir.

-İdeoloji İncelemeleri ideolojilerin doğasını ve onların başlıca konularını ana hatlarıyla incelemektedir.

-Sayfa kenarlarındaki sözlük tanımları, anahtar kavramlar hakkında kısa bir referans açıklaması yapmaktadır.

-Her ideolojinin Başlıca İsimleri kutuları önemli düşünürler ve onların önemli fikirleriyle ilgili detaylı bilgi vermektedir.

-Anahtar Kavram kutuları önemli fikirleri keşfedip ayrıntılarıyla incelemektedir.

-Her ideoloji Üzerine Bakış Açıları ve İçindeki Gerilimler kutuları ideolojik geleneklerin kendi içindeki ve birbirleri arasındaki farklılıkları ele almaktadır.

-Her bölüm sonunda yer alan Tartışma Soruları bölümün pekiştirilmesini sağlamaktadır.

-Bölüm sonunda yer alan Okuma Önerileri ise konu hakkında daha derinlemesine araştırma yapmak isteyenlere rehberlik sunmaktadır.

devamını oku..
Etiketler : Siyaset (Dünya)
Kategori : Siyaset
Bu üründen 3 adet satılmıştır.
54.00
Liste Fiyatı : 54.00
Kazancınız : 0.00
Miktar :  
Adet

Stoklarla sınırlıdır
Aynı Gün Kargo   
Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %0 indirim