Fiziksel tacizin ne olduğunu çoğu kadın bilir ama sözlü tacizin de bir taciz biçimi olduğu ve etkileri konusunda yeterli bilgiye sahip değildir.
Sözlü taciz tıpkı fiziksel taciz gibi sıklıkla kapalı kapıların ardında yapılır ve ruhunuzda derin yaralar açar.


Özsaygınızı aşındırabilecek sinsi küçümsemelerden, fiziksel istismara dönüşebilecek isim takmak, bağırmak, azarlamak, tehdit etmek ve şiddete başvurmak gibi öfke nöbetlerine kadar gidebilecek sözlü taciz ilişkilerde çok yıkıcıdır.


Tacizcinin gücü gizliliktedir. Gizlilik aynı zamanda eşin kafa karışıklığını da artırır. Eğer insanların önünde yapılırsa, ya başkalarının bunu haklı göreceği bir kılıfa sokularak ya da sadece eşin anlayacağı şekilde yapılır. “Göz önünde” yapılması genellikle gerilimin arttığının ve/veya fiziksel tacizin yaklaştığının bir işaretidir. Günlük hayatın içinde ustaca saklanan bu şiddeti fark edebilmeniz ve ondan korunabilmeniz mümkündür.


Sözlü taciz ve manipülasyonu, istismarı fark edebilmeniz için kaleme alınan bu kitap yaşları 21 ila 66 arasında değişen 40 kadınla yapılan görüşmelere dayanıyor. Pek çok dile çevrilen ve yüz binlerce satan bir klasik olan çalışmasını genişletip güncelleyen Patricia Evans
sözlü tacizin neden her zamankinden daha yaygın olduğunu ve bununla nasıl başa çıkılabileceğini anlatıyor.

İstismarla ve istismarcıyla başa çıkmanıza yardımcı olmak için tasarlanmış stratejiler, örnek senaryolar ve eylem planları sunuyor.

Devamı
Format :Kitap
Barkod :9789752756489
Yayın Tarihi :2024-07-06
Yayın Dili :Türkçe
Orjinal Adı :Sözlü Taciz ve İstismar
Baskı Sayısı :1.Baskı
Sayfa Sayısı :264
Kapak :Karton
Kağıt :Kitap Kağıdı
Boyut :135 X 210
Emeği Geçenler :
Yazar   : Patricia Evans
İlgili Eserler