Format Kitap
Barkod 9789755706436
Yayın Tarihi 2018-08-09
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 5.Baskı
Sayfa Sayısı 265
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 145 X 205

Emeği Geçenler :
Yazar   : John Steinbeck
Çevirmen   : Dost Körpe

Bir insan kapana kısılmışsa ve seçme şansı yoksa kapanın içini dekore etmeye girişir.
Evlerin arasındaki boş bir arsaya atılmış eski bir buhar kazanını eve dönüştürerek hayata tek başına tutunmaya çalışan Suzy ile Dünya Savaşının bitiminde askerden döndükten sonra bilim adamı olmak için uğraşan Docun yolları Sardalye Sokağında kesişir. Balıkçıları serserileri göçmenleri sevimli dolandırıcıları ve sıra dışı polisiyle sahici hayatın samimi bir resmi olan bu sokakta ilişkiler de tutkuyla yaşanır. Konumları birbirinden farklı buinsanların arzuları duyarlılıkları birlikte sevgi ve dayanışma ruhuyla var olma çabalarına Berbat Çarşamba ile Bekleme Günü Cuma arasında kırılgan bir aşkın etkileyici öyküsü eklenir.
Neredeyse her eseri başyapıt sayılan ve dünya edebiyatına katkılarından dolayı 1962 yılında Nobel Edebiyat Ödülü ile onurlandırılan John Steinbeckin Tatlı Perşembede incelikli anlatımıyla yansıttığı Sardalye Sokağı roman sanatının ve dünya edebiyatının en özel kahramanlarından biridir.

JOHN STEINBECK 1902 yılında Kaliforniyanın Salinas kentinde doğdu. Çocukluk ve ilk gençlik yılları boyunca okul dışındaki zamanını Salinas Vadisindeki çiftliklerde çalışarak geçirdi. Eserlerinin çoğunda da mekan olarak burayı seçti. İlk romanı Altın Kupa 1929 fazla ilgi görmedi. Yazarlık yeteneği 1935 yılında Yukarı Mahallenin yayınlanmasının ardından dikkat çekti. Bu eserini her biri birer klasik sayılan Bitmeyen Kavga 1936 Fareler ve İnsanlar 1937 ve Pulitzer Ödülü kazanan Gazap Üzümleri 1939 takip etti. Kitaplarında işçi sınıfının gündelik ilişkilerini yaşam koşullarını ve mücadelelerini döneminin ve çağımızın en temel toplumsal meselelerini tüm insani ayrıntılarıyla resmetti. Sardalye Sokağı Cennetin Doğusu Al Midilli ve daha pek çok başyapıt veren yazar 1962 yılında edebiyata katkılarından dolayı Nobel Edebiyat Ödülü ile onurlandırıldı. Eserleri edebi değerleri kadar güncellikleriyle de övgü alan ve birçoğu sinemaya da uyarlanan Steinbeck 1968 yılında öldü.

devamını oku..
Kategori : Edebiyat - Roman
Bu üründen 2 adet satılmıştır.
% 15
indirim
27.20
Liste Fiyatı : 32.00
Kazancınız : 4.80
Miktar :  
Adet

Stokta var
Aynı Gün Kargo   
Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %15 indirim