Format Kitap
Barkod 9786055302474
Yayın Tarihi 2014-09-10
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 136
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 135 X 215

Emeği Geçenler :
Yazar   : Soren Kierkegaard
Çevirmen   : Zeynep Talay
Editör   : Adem Beyaz
Yayın Yönetmeni   : Mahmut Sever

Umut, kişinin elinden kayıp giden güzel bir bakiredir; hatırlama, kişinin şimdi tatmin olmayacağı güzel ama yaşlı bir kadındır; tekerrür, hiçbir zaman kendisinden bıkılmayan sevilen eştir, çünkü kişi sadece yeni bir şeyden bıkar... Tekerrürün diyalektiği kolaydır, çünkü tekrar edilen var olur aksi takdirde tekrar edilemezdi ama varolması tekerrürü yeni bir şeye dönüştürür... Eğer Tanrının kendisi tekerrürü istemiş olmasaydı, dünya varolmazdı...

Tekerrür 1843 yılında yayınlandı. Korku ve Titreme ile aynı yılda. Kierkegaard sadece 31 yaşındaydı. Eser, Kierkegaardın Regine Olsen ile ilişkisinde yaşadığı ıstırapların açığa çıktığı otobiyografik özelliklere sahiptir.

Tekerrür, ilişkisinde etik talepleri yerine getiremeyen ve bu taleplerin evlilik sırasında daha da kuvvetleneceğini düşünen bir şairin ironik hikayesi eşliğinde, kişilik ve kimlik birliğinin derin biçimde sorgulanmasıdır. Şair zamanla etik alanda tekerrürden umudunu keser, tıpkı akıl hocası ve dostu Constantiusun estetik alanda yaptığı gibi. Kitap Constantiusun üçüncü bir tür tekerrüre dini alana- yaptığı imalarla son bulur.

devamını oku..
Kategori : Felsefe Dizisi
% 15
indirim
16.52
Liste Fiyatı : 19.44
Kazancınız : 2.92
Miktar :  
Adet

Stokta var
Aynı Gün Kargo   
Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %15 indirim