Format Kitap
Barkod 9789750715143
Yayın Tarihi 2017-08-21
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 2.Baskı
Sayfa Sayısı 80
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 135 X 195

Emeği Geçenler :
Yazar   : Andre Gide
Çevirmen   : Aysel Bora

André Gidein Yunan mitolojisinden esinlerek kaleme aldığı kısa bir roman Theseus. Tam bir tarihsel uygunluk peşinde olmayan Gide, mitlerin de çeşitli yorumlara açık olduğunu bir kez daha gösteriyor.
Gide, Theseusun ağzından, büyük kahramanın hayatının farklı dönemlerini, yaşadığı aşkları, gösterdiği kahramanlıkları, maceradan maceraya koşarken gerektiğinde nasıl kurnazca davrandığını, aklın merkezi Atinayı ihya edişini anlatıyor. Bu sırada yer yer Gidein sesi, kahramanının sesine karışıyor... Kaderi olgunlukla karşılayan bilge Theseus, hesap verme zamanı gelen André Gide biraz da!
Ben kaderimi tamamladım. Ardımda Atina şehir devletini bırakıyorum. Ben Atinayı, karım ve oğlumdan daha çok sevdim. Onu kendi şehrim yaptım. Benden sonra benim düşüncelerim ölümsüzce orada yaşayacak. Yalnız ölmeyi gönül rızasıyla bekliyorum. Dünya nimetlerini tattım. Benden sonra, benim sayemde insanların kendilerini daha mutlu, daha iyi ve daha özgür hissedeceklerini düşünmek içimi açıyor. Ben eserimi gelecekteki insanlığın iyiliği için yarattım. Yaşadım.

devamını oku..
Kategori : Roman
Bu üründen 1 adet satılmıştır.
% 25
indirim
13.13
Liste Fiyatı : 17.50
Kazancınız : 4.37

Stokta yok
Favorilere Ekle
Ürün Tükendi.