Format Kitap
Barkod 9789754780208
Yayın Tarihi 2017-09-23
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 9.Baskı
Sayfa Sayısı 552
Kapak Karton
Kağıt 3.Hamur
Boyut 135 X 195

Emeği Geçenler :
Yazar   : Doğan Avcıoğlu

Birinci Kitapta; Ulusal tarih anlayışları: Atatürkçü tarih, Turancı tarih, toplumcu tarih. Anadolu´nun Türkleşmesi ve Türk Ulusu´nun meydana gelmesi. Orta Asya Türklerinin ekonomik, kültürel, dinsel ve toplumsal yaşamları. Asya ve Avrupa Hunları.
İkinci Kitapta; Göktürkler, Uygurlar, Rusya ve Avrupa Türkleri (Bulgar, Avar, Hazar, Macar, Peçenek, Oğuz ve Kuman) ve Göçebe Feodalizmi inceleniyor. Doğu Avrupa yahudiliğinin Türk kökenli olup olmadığı tartışılıyor.
Üçüncü Kitapta; Türklerin tarihi, X. Yüzyıldan sonra islam tarihi çerçevesinde yer alır. Üçüncü Kitap, Türklerin tarihi ile bağlantılı olarak islam tarihini inceler. İslam toplumunda devlet, sınıflar ve sınıf mücadeleleri, islam açısından feodalizm, kapitalizm, sosyalizm ve Asyagil toplum tartışmaları ele alınır. Bu çerçeve içinde ilk Türk-İslam devletlerinin meydana çıkışı anlatılır.
Dördüncü Kitapta; Türklerden önce Anadolu´ya islamiyetin girişi, Ermeni sorunu, Selçuklu Devleti ve toplumsal düzeni, sünni-şii çatışmasının kökenleri, Doğu ve Batı ilişkileri açısından Haçlı Seferleri ve Orta Asya´da Türk uluslarının meydana geliş süreçleri incelenir.
Beşinci Kitapta; Türkiye Selçuklu Devleti, Anadolu´nun Türkleşmesi ve islamlaşması, Bektaşilik, Kızılbaşlık, Ahilik, feodal düzenin kuruluşu, Doğu Anadolu´nun geri kalış nedenleri ve Kürt sorunu gibi konular işlenir.
(Arka Kapak)

devamını oku..
Etiketler : Tarih
Kategori : Tarih - İnceleme
Bu üründen 2 adet satılmıştır.
% 19
indirim
32.40
Liste Fiyatı : 40.00
Kazancınız : 7.60
Miktar :  
Adet
 Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %19 indirim