Uğurböceği Sevecen ile Salyangoz Tomurcuk dizisinin ilk kitabı Arkadaşlık Macar yazar Erika Bartosun yalın ama ayrıntılarla bezeli çizimleri ve sıcacık hikâyesiyle çocukların çok ilgisini çekecek.

Bir gün yere bir kiraz düşer. Kirazı Uğurböceği Sevecen bulur. Derken yanına Salyangoz Tomurcuk gelir. Küçük bir delikanlı olan Tomurcuk, kızımız Sevecene kirazı yerden kaldırıp el arabasına koyması için yardım eder. Ama daha sonra, kirazı bir türlü paylaşamazlar aralarında İşte, sonra birbirinden ayrılmayacak bir ikili olan Uğurböceği Sevecen ile Salyangoz Tomurcukun arkadaşlık hikâyesi böyle başar.

Erika Bartos 1974te Budapeştede doğdu. Budapeşte Teknik Üniversitesi Mimarlık bölümünü bitirdi. Üç çocuk sahibi olduktan sonra, 2003 yılında çocuk masalları yazmaya ve çizmeye başladı.Beş kişilik bir ailenin gündelik hayatını anlattığı, 11 kitaptan oluşan Anna, Peti ve Gergö serisiyle 16 kitaptan oluşan Sevecen ve Tomurcuk serisi en sevilen kitapları oldu. Ayrıca masal ve şiir kitapları ve kahramanlarının çizgi filmleri yayımlandı. Çizimleri birçok sergide yer aldı; bunların içinde en önemlisi 2011 yılında Budapeşte Mimarlık Merkezi'ndeki, mimarlık ile masal illüstrasyonları arasındaki bağı gösteren sergisiydi. Anna, Peti ve Gergö serisiyle, 2010da Macaristanda 10 Yılın En Başarılı 50 Kitabı yarışmasında Birincilik Ödülü; 2011de Sevecen ve Tomurcuk çizgi filmiyle Jiangyini Uluslarası Çoçuk Çizgi Filmleri Festivalinde En Başarılı Kısa Film Ödülü aldı.

Devamı
Format :Kitap
Barkod :9789750821769
Yayın Tarihi :2020-09-04
Yayın Dili :Türkçe
Baskı Sayısı :12.Baskı
Sayfa Sayısı :24
Kapak :Karton
Kağıt :2.Hamur
Boyut :155 X 205
Emeği Geçenler :
Yazar   : Erika Bartos
Çevirmen   : Agi Judit Kirişoğlu
Çevirmen   : Elvan L. Eti
Yazarın Diğer Eserleri
İlgili Eserler