Bu kitap, insanoğlunun avcı toplumundan süper akıllı topluma geçişinde başrol oynayan teknolojinin geçirdiği aşamalar, bu aşamaların insanlığa ve topluma etkileri ve sebep olduğu değişimlere değinerek günümüzdeki aşamada Yapay Zeka ve Dijital Sistemlerle ilgili örnek uygulamalı çalışmaları okuyucuya, akademik ve araştırma dünyasına sunmak için hazırlanmıştır. Kitap bu vesile ile bir taraftan teknoloji ve toplumun geldiği güncel zaman içerisinde nerede bulunduğu ve nereye doğru evrilmekte olduğu konusunda da gelinen noktada bir yandan aktüel kültür ve bilgi açısında fikir verirken, diğer taraftan akademik ve araştırma dünyasına yol gösterici olacaktır.

Kitapta yer alan bölümlerin yazarları yurtiçi ve yurtdışında yapay zeka ve dijital sistemler konularında akademik ve araştırma çalışmaları yapan, alanlarında tanınmış, başarılı, saygın akademisyen ve araştırmacılardır. Bölümler ilgili yazarların yapay zeka ve dijital sistemlerde kendi alanlarında yaptıkları özgün çalışmalar sonucunda oluşmuş uluslararası özgün değere sahip bilgileri içermektedir. Kitabın son bölümünde deneyim ve birikim sahibi akademisyen ve araştırmacılar tarafından teknolojinin insan topluma ve tüm canlılara olumlu olumsuz katkıları hakkında değerlendirmelere yer verilmiştir.

Bu eserin amacı, güncel bilim ve teknolojilerin öncüsü yapay zeka ve dijital sistemler hakkında ilgili okuyucuya bir kesit sunmak, eğitimci, akademisyen, araştırmacı ve öğrencilere çalışmalarında bilimsel destek sağlamaktır.

Bu kitap, yapay zeka ve dijital sistemlerin anlaşılması amacına yönelik olarak akademisyen ve araştırmacılar tarafından bu alanlarda yapılan çalışmalara yer verilmiştir. Hazırlanan bu kitap, en güncel bilim ve teknolojileri eğitimciler, araştırmacılar ve bu bilimlere merak edenlerin ihtiyaçlarını karşılamak için hazırlanmıştır. Kuşkusuz, gerek yapay zeka gerekse dijital sistemlerle ilgili çok daha fazla çalışmalar yapılmaktadır. İlerideki basımlarda yapay zeka ve dijital sistemler konusunda ilgi çekici yeni konulara da yer verilecektir. Kitabın okuyuculara yararlı bir kaynak olacağına inanıyorum.

Devamı
Format :Kitap
Barkod :9786059594882
Yayın Tarihi :2021-12-22
Yayın Dili :Türkçe
Orjinal Adı :Yapay Zeka Dijital Sistemler ve Uygulamaları
Baskı Sayısı :1.Baskı
Sayfa Sayısı :528
Kapak :Karton
Kağıt :Kitap Kağıdı
Boyut :160 X 240
Emeği Geçenler :
Yazar   : Cemalettin Kubat
Yazarın Diğer Eserleri
İlgili Eserler