Format Kitap
Barkod 9786057481320
Yayın Tarihi 2021-01-15
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 192
Kapak Karton
Kağıt Kitap kağıdı
Boyut 135 X 210

Emeği Geçenler :
Yazar   : Tüba Karahisar;Celal Hayır

Elinizdeki kitap, artık hayatımızın ayrılmaz bir parçası haline gelen sosyal medya kullanımının çeşitli yönleri üzerinde durmaktadır. Geleneksel medyanın neredeyse tamamen ortadan kalkmaya yüz tuttuğu bu dönemde, yeni bir medya ve yeni bir iletişim biçimi artık toplumsallaşmamızın da temelinde yer almaya doğru evrilmiştir.

Günlük hayatımızı artık onunla tanımlamakta, oradaki eylemler ve söylemler aracılığıyla çevremizde olup bitenleri anlamlandırmakta, neredeyse bu mecrada yer almayan bir olaya, eyleme, görüntüye, söze, değer biçmekte zorlanmaktayız. Buna karşılık bu mecrada yer alan her şeye, çoğunlukla da sorgulama gereği bile duymadan, özel bir anlam atfetme eğilimindeyiz. Günümüzde anlam dünyamızı belirleyen temel iletişim alanı haline gelen sosyal medya doğal olarak birçok sorunun da tartışılmasına yol açmaktadır. Bu da bir iletişim ve toplumsallaşma mecrası olarak sosyal medyayı ve yeni medya biçimlerini tekrar tekrar düşünmemizi gerektirmektedir.

Bu kitapta, pandemi nedeniyle ortaya çıkan izolasyonun yarattığı atmosferde medya kullanımı, bu yeni medya evreninde toplumun gözetleyici yanı ve veri sömürgeciliği gibi konular üzerinde durulmakta; iletişimde dijital biçimlerin ağırlık kazanmasının aile, evlilik, boşanma gibi konular üzerinde nasıl bir etki yaptığı, çevrimiçi destek gruplarının önemi incelenmektedir. Kitaptaki en ilgi çekici yazı ise belki de günümüzde diğer her şeyden daha çok tartışmaya yol açan, sosyal medyada flört tacizi üzerine yazılmış olanıdır. Bu konu, toplumsal, psikolojik ve hukuksal boyutlarına ilişkin açıklamalarla zenginleştirilmiştir.

devamını oku..
45.00
Liste Fiyatı : 45.00
Kazancınız : 0.00
Miktar :  
Adet

Temin Süresi : 3 Gün
Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %0 indirim