Şair bugünden geçiyor, yeni yol şarkılarıyla...
Timaş Yayınları Cahit Koytakın şiir külliyatını yayımlamaya başlıyor. Vicdanı hür şiirseverler için Cahit Koytak, 20 yıldır beklenen kitaplarıyla, kapınızdan geçiyor: YOKSULLARIN ve ŞAİRLERİN KİTABI Birinci Kitap. Yıl içerisinde üçlemenin diğer iki kitabı da yayımlanacak.
Otuz yılı aşkın bir süredir şiir yazan Cahit Koytak, eserleriyle kendini kanıtlamış usta bir şair Şiirlerinin kalkış noktası, insanlara herhangi bir konuda kendi bildiği doğruyu anlatma isteğidir. Mısralarıyla çizdiği imajlar bir roman sayfasından, bir fotoğraf karesinden, bir film sahnesinden daha iyi çakılır okurun dimağına. Koytak'ın işlenmiş elmas gibi tertemiz şiirleri sokaklara, çocuklara, aşka, has edebiyata, Türkçeye selamdır.
El yazısı değil, alın yazısı
Söylemesi bile fazla, böyle bir şiirin varlığından tarifsiz bir sevinç duyuyorum. Bu bir 'telgraf' da sayılabilir: İlk Atlas yeniden basılsa, Cahit Koytak dergilerdeki şiirlerini de kitaplaştırsa, gönlümüz has şiirle yıkansa! Çok şey mi istiyorum? Sanmam, nihayet istediğimiz şiir! Yanımızda taşıyacağımız, okuya okuya eskiteceğimiz şiir kitaplarını özledim.
2004 yılında Cahit Koytak şiiri için bunları söyleyen Haydar Ergülen, 2009da kaldığı yerden devam ediyor:

Koytakın şiirlerini tehlikeli ustalık ürünleri olarak görüyorum. Koytakın şiirlerini el yazısı olarak değil, aynı zamanda alın yazısı olarak yazdığını da düşünüyorum. Bu onun nasıl bir vicdana sahip olduğunun gösteriyor. Sadece kendi dünyasını değil, farklı dünyaların şiirlerini kaleme alıyor.

Devamı
Format :Kitap
Barkod :9786051141688
Yayın Tarihi :2010-05-01
Yayın Dili :Türkçe
Baskı Sayısı :2.Baskı
Sayfa Sayısı :349
Kapak :Karton
Kağıt :2.Hamur
Boyut :145 X 225
Emeği Geçenler :
Yazar   : Cahit Koytak
Yazarın Diğer Eserleri
İlgili Eserler