Format Kitap
Barkod 9786257052092
Yayın Tarihi 2020-05-06
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 326
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 165 X 240

Emeği Geçenler :
Yazar   : Selçuk Karaman

Yazar(lar): Selçuk Karaman, Merve Aydın, Elif Taşlıbeyaz, Erman Uzun, Ali Gök, Serkan Yıldırım, Sinem Karabey, Ekrem Bahçekapılı, Hasan Karal, Melike Arslan, Asiye Ata, Yiğit Emrah Turgut, Alper Aslan, Engin Kurşun, Mete Yağanoğlu, Ferhat Bozkurt, Ömer Faruk Günay, Arif Cem Topuz, Durmuş Özdemir, Güler Karaman, Esra Özmen, Emrah Şimşek, Mustafa Furkan Keskenler, Sinan Kul, Mesliha Gezen, Münevver Gündüz, İsmail Yıldız, Embiya Çelik, Gürkan Yıldırım, Nurullah Taş, Halil Kayaduman, Turgay Demirel, Meva Bayrak Karsli,

Önceden beri var olan ve teknoloji kullanımı şeklinde başlayan dijitalleşme, kurumların teknolojiye dayalı olarak iş stratejilerinde köklü değişiklik yapmasına evrilmiş, prosedürlerin, rollerin ve iş yapış biçimlerinin yenilenmesini içeren dijital dönüşüm adlı süreç hâlini almıştır. Dijital dönüşüm teknolojinin bir uygulamasını değil uygulamaların dönüşüm teknolojisini tanımlar hâle gelmiştir.

Yükseköğretimin farklı misyonlarından kaynaklanan çeşitlilik hem alanyazında hem de uygulamalarda dijital dönüşüm çalışmalarına farklı bakış açılarının doğmasına neden olmuştur. Üniversitelerin bir kısmının sadece teknik olarak akıllı kampüs yaklaşımı ile kampüste nesnelerin internetinin (IoT) kullanımı gibi uygulamalara odaklandığı; bir kısmının ise sadece çevrim içi öğrenme, uzaktan eğitim, eğitimde sanal gerçeklik gibi sınıf içi ve sınıf dışı teknoloji kullanımına dayalı uygulamaları öne çıkardığı görülmektedir. Yükseköğretimde dijital dönüşüme yönetim perspektifi ile yaklaşan anlayış ise iş analitiklerinin öğrenme ve yönetim süreçlerine yansımalarını öne çıkarmış ve bu kapsamda yapay zekâya dayalı karar destek sistemleri üzerinde durmuştur. Öte yandan bazı çalışmalar ise öğrenci ve öğretmenlere verilen hizmetler kapsamında çevrim içi başvuru, belge doğrulama, burs ve kulüp gibi hizmetlerin erişilebilirliğini artırmak üzere hazırlanan sistemleri dijital dönüşüm olarak ele almıştır.

Dijitalleşme ve Dönüşüm, Yükseköğretimde Dijital Beceriler, Araştırma Süreçlerinde Dijital Dönüşüm, Yönetim Süreçlerinde Dijital Dönüşüm ve Öğrenme Süreçlerinde Dijital Dönüşüm şeklindeki modüller içerisinde toplam 17 bölümden oluşan bu kitapta, yükseköğretimdeki dijital dönüşüm yaklaşımlarını içeren bilimsel çalışmalar bütüncül olarak harmanlanmış ve bu alanda yapılmış farklı uygulamalar ve sonuçları paylaşılmıştır.

devamını oku..
Kategori : Akademik
35.00
Liste Fiyatı : 35.00
Kazancınız : 0.00
 Favorilere Ekle
Ürün Tükendi.