Format Kitap
Barkod 9789944994729
Yayın Tarihi 2014-09-01
Yayın Dili Türkçe - İngilizce
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 104
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 240 X 240

Emeği Geçenler :
Yazar   : Alberto Modiano
Çevirmen   : Çela Saranga

Museviliği fotoğraflamak...
Binlerce yıldır tüm zorluklara rağmen ayakta kalmış bir toplumun dinini resimlemek...
Türkiye Yahudi Toplumunun ender sanatçılarından Alberto Modiano'nun tarihe ve kültür mirasımıza mal olacak bu eşsiz çalışması için ne kadar teşekkür etsek az olacak. Zira gittikçe hızlanan bir nüfus kaybına uğrayan cemaatimizin dinsel gelenek ve uygulamalarını tarihçiler ve sosyologlar onlarca yıl sonra belki de sadece bu eserdeki fotoğraflara bakarak anlamaya çalışacaklar.

Ortodoks bir cemaat olarak kayıtlara geçmiş olmakla birlikte Musevilik dininin farklı renklerinin nasıl da cemaatin inanç ve düşün hayatına yansıdığını da gözlemleyecekler.

Bir tek fotoğrafın, bazen yüzlerce sayfalık yazılı bir toplum analizi yerine geçtiğini bildiğimiz için Alberton'un fotoğraflarının bu anlamda hem belgesel hem de tarihsel ve sosyolojik değerinin önemini de unutmuyoruz.
İvo MOLİNAS
Şalom Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni

Photographing Judaism?
Photographing the religion of community that has survived for thousands of years in spite of all the challenges?
We cannot sufficiently thank Alberto Modiano, one of the exceptional artists of the Turkish Jewish Community, for his unique work that will contribute to our history and cultural heritage. It is likely that decades later historians and sociologists will try to understand the religious traditions and rituals of our rapidly diminishing community by examining the photographs of this book.
They will also observe how various colors of Judaism was reflected on the faith and intellectual life of the community even though it has been recorded as an Orthodox community.
In this context, we do not overlook the documentary, historical and sociological importance of Alberto's photographs since we are well aware that sometimes a single photograph can substitude a hundred page text of a community analysis...

İvo Molinas
Shalom Newspaper Executive Editor

devamını oku..
Etiketler : Din
Kategori : Fotoğraf Albümü
120.00
Liste Fiyatı : 120.00
Kazancınız : 0.00
Miktar :  
Adet
 Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %0 indirim