Zet Zeka Eğitim Oyunu Keloğlan Yolda

Dokuz yol parçasının tümünü kullanarak öyle yollar oluşturun ki seçilmiş problemde bağlanması istenen ikonlar birbiriyle bağlansın, bağlanması istenmeyen ikonlar bağlanmasın. Ok İşareti varsa bu ikonları bağlayacak yol oluşturun. Ok işaretinin üzerinde çarpı varsa bu ikonları bağlayacak yol olmamasını sağlayın.Hazırlık:

Kutu içerisinden platformu ve kitapçığı çıkarın. Düz bir zemin üzerine platformu yerleştirin kitapçıktan istediğiniz bir görev seçin ve kitapçıktaki görevi dokuz yol parçası yardımıyla tamamlayınız.Nasıl Oynanır?

Problem kitapçığındaki problemlerden bir tanesini seçin ve oyun panosunun yanında tutun. Yol parçalarını kutudan çıkarın ve resimli yüzeyleri yukarı gelecek şekilde çevirin. Dokuz yol parçasının tümünü kullanarak öyle yollar oluşturun ki seçilmiş problemde bağlanması istenen ikonlar birbiriyle bağlansın, bağlanması istenmeyen ikonlar bağlanmasın.

Ok İşareti varsa bu ikonları bağlayacak yol oluşturun.

Ok işaretinin üzerinde çarpı varsa bu ikonları bağlayacak yol olmamasını sağlayın.Dikkat Edilmesi Gerekenler

Asla çıkmaz sokak oluşturmamalısınız. Dokuz yol parçasını kullanarak doğru bağlantıları oluşturduğunuzda problem çözülmüş demektir. Her problemin sayısız çözümü olabilir. Eğer takıldıysanız, her problemin çözüm örnekleri bulunmaktadır. Kolaydan zora doğru ilerleyin. Kolay soruları adım adım çözerek zor soruları daha hızlı çözeceksiniz.

Görev kartındaki ikonlar arasında istenen bağlantıları kurmak için parçaları uygun bir şekilde yerleştirin ama çıkmaz sokaklara dikkat edin.Oyun İçeriği:

1 adet platform

9 adet yol parçası

Görev kitapçığı

Gelişim Alanları

Mantık Yürütme

Problem Çözme

Sıralı Düşünme

Sosyal-Duygusal Gelişim

Devamı
Format :Hobi-Oyuncak
Barkod :8681161430299
İlgili Eserler