Zet Zeka Eğitim Oyunu

STOL oyununun başında, oyun alanı üzerindeki bütün numaralar taşlarla saklanmıştır. Torbadan bir rakam kartı çekilir ve çekilen rakam oyun alanındaki 81 taştan bir tanesi kaldırılarak bulunmaya çalışılır. En çok taşı bulan oyuncu oyunu kazanır.

STOL'u sadece bir şans veya hafıza oyunu olarak düşünürseniz yanılırsınız. Çünkü STOL'daki rakamlar rastgele yerleştirilmemiştir; aksine 9 bölmelik kareler aslında birer sudoku bulmacasıdır. Eğer sudoku becerilerinize güveniyor ve tek başınıza bulmaca çözmekten sıkıldıysanız, STOL tam size göre.Nasıl Oynanır ?

Numaralandırılmış kartlar torbaya konulur. Oyun platformunda tüm deliklere taşlar yerleştirilerek tamamı kapatılır. Rastgele bir görev kartı çekilir ve mıknatıslı platformun üst kapağını kaldırarak alt platformdaki boşluğa yerleştirilir.

Oyun taşları üst platformdaki deliklerin üzerine boşluk kalmayacak şekilde yerleştirilir. Oyun platformuna taşları yerleştirirken görülen sayıların ezberlenmemesi için oyun platformu rastgele döndürülür. Oyuna kura ile başlanır.

Oyuna başlayan kişi kapalı torbadan bir rakam kartı alarak, aldığı rakamı platformda bulmaya çalışır. Eğer karttaki rakamı bulursa, bulduğu taşı alır ve biriktirir. Yanlış taşı bulursa elindeki kartı tekrar torbaya bırakır ve oyun bir sonraki oyuncu ile devam eder.Oyunun Kuralları

Oyun saat yönünde ilerler.

Sırası gelen oyuncu torbadan bir sayı kartı çeker ve platform üzerinden bir taş alır.

Eğer torbadan çıkan rakamı oyun alanında bulursa, bulduğu taşı alır ve biriktirir. Çektiği rakam kartını torbaya geri koymaz ve elindeki rakamı aramaya devam eder. Bu oyuncu torbadan çektiği rakamdan farklı bir rakam açığa çıkıncaya kadar veya torbada rakam kalmayıncaya kadar oyuna devam eder.

Eğer oyuncu pas kartını çekerse, oyun sırası bir sonraki oyuncuya geçer.

Bir rakamın dokuz seçeneği de oyun alanında ortaya çıktığında bu rakam torbadan çıkarılır.

Oyun alanında hiç taş kalmadığında oyuncular taşlarını sayarlar, en çok taşı olan oyuncu oyunun galibi olur.Oyun İçeriği

1 Adet Oyun Platformu

81 Adet Oyun Taşı

0'dan 9'a Kadar (Türkçe-Osmanlıca) Rakam Kartı

1 Adet Oyun Torbası

22 Adet Türkçe ? Osmanlıca Görev Kartı

44 Adet Farklı GörevGelişim Alanları

Eşleştirme

Parça-Bütün İlişkisi

Dikkat ve Konsantrasyon

Grup Çalışmaları

Problem Çözme

Sosyal ve Duygusal Gelişim

Devamı
Format :Hobi-Oyuncak
Barkod :8681161430183
İlgili Eserler