Zet Zeka Eğitim Oyunu Zet Pull

ZET PULL görsel, işitsel algı ve dikkat becerilerini geliştiren eğlenceli bir eşleştirme oyunudur. Zet Pull oyununda pul dağıtıcıdan çıkan hayvan figürlerini kendi kartlarında bulunan hayvan figürleri ile eşleştirerek kartını ilk tamamlayan oyuncu oyunun galibi olur.Amaç:

Pul dağıtıcıdan çıkan figürlerle kartındaki figürleri eşleştirip kartındaki bütün bölümleri tamamlayan ilk oyuncu olmak.Hazırlık:

Pul dağıtıcı makine üst kapağı yukarıya kaldırılıp çıkarılır. Zet Pull taşları karıştırılıp, Pul dağıtıcının bölmelerine eşit olarak yerleştirildikten sonra üst kapak yerine takılır. Pul dağıtıcı makine tüm oyuncuların görebileceği şekilde oyun alanına yerleştirilmelidir. Her oyuncu bir Zet Pull kartı alır. Tüm oyuncular kartın aynı renk yüzeyi ile oynamalıdır.Nasıl Oynanır?

Oyunculardan biri dağıtıcı olur veya pul dağıtıcı makineyi oyun sırasında her oyuncu sırayla kullanır. Pul dağıtıcı makinenin her ileri geri hareketinde 3 adet pul ortaya çıkar. Oyuncular çıkan pullardaki figürler ile kendi kartlarındaki figürleri hızla karşılaştırıp eşleşen varsa bu figürün ismini yüksek sesle doğru olarak söylemelidir. İlk söyleyen pulu alır ve kendi kartındaki figürün üzerini kapatır. Hiçbir oyuncudan pula bir istek gelmez ise pul dağıtıcısı taşı alır ve pul dağıtıcı makinenin kapağının üst bölümünde yer alan delikten içeriye atar. İki veya daha fazla oyuncu aynı taşı isterse ilk söyleyen taşı alır. Kartındaki 9 figürü tamamlayan ilk oyuncu Zet Pul diye haykırır. Kazanan oyuncu bir sonraki oyunda pul dağıtıcı olur.Gelişim Alanları:

Görsel Algı

İşitsel Zeka

Dikkat ve Konstrasyon

Eşleştirme

İnce Motor Becerileri ve Koordinasyon

Kelime Dağarcığı

Sosyal-Duygusal GelişimOyun İçeriği:

1 adet pul dağıtıcı makine

93 adet pul

8 adet oyun kartı

Devamı
Format :Hobi-Oyuncak
Barkod :8681161430480
İlgili Eserler