Türkiye tüm parçaları birbirinden farklı olsa da bütününde inanılmaz bir panoraması olan kocaman bir ülke. Bir kâşif olarak ben, ancak dünyayı dolaşırken hissedebildiğim o müthiş duyguyu, devasa bir puzzle'a benzettiğim Türkiye'de il il, köy köy gezerken hissediyorum. Bir anda şive değişiyor, mimari ve doğa hayran bırakıyor, yiyecekler ve yöre mutfağı aklınızı başınızdan alıyor. Ve kendimi çoğu kez bu kocaman puzzle'da kaybolmuş bir kâşif gibi hissediyorum.

İşte bana bu kitabı neden hazırladın diye sorarsanız, size vereceğim cevap hazır: bu çok özel coğrafyada yaşayan o şanslı insanlardan olduğumuzu bir kez daha hatırlatmak için…

On yıldır yüz bin kilometrenin üzerinde yol yaptım ve Türkiye'de her şehri en az dört kez keşfetme fırsatım oldu. Yaşadığım tüm deneyimleri ve çektiğim fotoğrafları bu kitap aracılığıyla sizlerle paylaşmak istedim.

Her seyahate çıkmadan önce cevabını aradığım, "Ne zaman gitmeliyim? Neden gitmeliyim? Gidince ne yapmalıyım?" gibi soruların karşılığını bu kitapta sizlerle buluşturmanın heyecanı içindeyim.

Kitapta sizleri neler mi bekliyor?

Mesela elinizde tuttuğunuz bu kitapta 81 il hakkında çok ilginç bilgiler var; rota tavsiyeleri, mekân ve otel önerileri, festival tarihleri ve müze bilgileri gibi.

Kitabın sıra dışı bir özelliği de her şehir özelinde hazırlanan QR kodlar. Toplam 174 QR kod ile o şehrin türkülerini dinleyebilecek, rotalarına online haritalar üzerinden erişerek bulunduğunuz yerden uzaklığınızı ölçebilecek hatta tüm Google kullanıcılarının yorumlarına buradan ulaşabileceksiniz. Bir diğer önemli özellik de online ve offline dünyanın buluştuğu bu kitap sayesinde bundan sonra da edineceğim tüm deneyimleri yine mevcut QR kodlar üzerinden sizlerle paylaşmaya devam edebilecek olmam...

Yaşayan bir kitaba hoş geldiniz!

Devamı
Format :Kitap
Barkod :9789752128330
Yayın Tarihi :2023-07-12
Yayın Dili :Türkçe
Orjinal Adı :100.Yılında Türkiye Seyahatnamesi
Baskı Sayısı :1.Baskı
Sayfa Sayısı :440
Kapak :Karton
Kağıt :Kitap Kağıdı
Boyut :165 X 240
Emeği Geçenler :
Yazar   : Seymen Bozaslan
Yazarın Diğer Eserleri
İlgili Eserler