Format Kitap
Barkod 9789755334288
Yayın Tarihi 2018-05-01
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 2.Baskı
Sayfa Sayısı 768
Kapak Karton
Kağıt Kitap kağıdı
Boyut 160 X 240

Emeği Geçenler :
Yazar   : Howard Zinn
Yazar   : Sevinç Sayan Özer

ABD'yi nasıl bilirsiniz? II. Dünya Savaşı'nın ardından ve özellikle Sovyetler Birliği'nin çöküşün-den sonra dünyaya hükmetmeye, kendi kurallarını bütün uluslara acımasızca dayatmaya çalışan, kapitalizmin ve teknolojinin zirvesine ulaşmış, emperyalist bir ülke olarak elbette.
Ama bir de öteki Amerika var.
Bu kitapta Howard Zinn, işte bu öteki Amerika'yı anlatıyor. Kolomb'un bu koca kıtayı keş-fetmesinin ardından bakir topraklara akın eden halkların, katledilen ve sürülen Kızılderililerin, görülmemiş bir hızla gelişen kapitalizmin ezip sömürdüğü işçilerin, toprakları ellerinden alınan çiftçilerin, ırk ayrımcılığının acısını çeken siyahların, protest müziğin ve edebiyatın, savaşlara karşı mücadele eden kitlelerin, liberterlerin, sosyalistlerin ve feministlerin verdiği mücadeleler öteki Amerika'nın tarihini, Amerikan Halklarının Tarihini oluşturuyor.
Howard Zinn, bu destansı kitapta Amerika'nın acımasız çıkar mücadeleleri içinde, sınıfsal ve ırksal savaşlardan geçerek, evreler halinde nasıl ABD haline geldiğini anlatıyor; öteki Amerika'nın derin insani boyutlarını, felsefesini, inanılmaz acılarını bazen bir tarihçinin ayrıntılarda gösterdiği titizlikle, bazen bir sosyal bilimcinin çözümleme yöntemleriyle, ama her zaman bir sanatçı duyarlılığıyla ve akıcı bir dille sergiliyor.
Howard Zinn öyküsünü günümüze kadar getiriyor ve geleneksel tarihçilerin, diplomatların ve devlet adamlarının, TV dizilerinin, Hollywood filmlerinin gösterdiğinden çok farklı bir Amerika'yı gözler önüne seriyor. Amerikan demokrasisinin, iki partili sistemin, Beyaz Saray dalaverelerinin içyüzünü açığa çıkararak bugünkü işsizlerin, evsizlerin, her geçen yıl sosyal hakları biraz daha budanan emekçilerin, emeklilerin, kadınların Amerikasını aydınlatıyor.

devamını oku..
Kategori : Tarih
Bu üründen 26 adet satılmıştır.
% 20
indirim
70.40
Liste Fiyatı : 88.00
Kazancınız : 17.60
Miktar :  
Adet

Stokta var
Aynı Gün Kargo   
Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %20 indirim