“Yaşam beden, duyular, akıl ve reenkarne olan ruhun bir bileşimidir. Ayurveda en kutsal yaşam bilimidir, insanlara hem bu dünyada hem de ötesinde faydalıdır.”
Charaka Samhita 1. 42-34


6000 yıla yakın geçmişiyle kendini onlarca yüzyıla ve milyonlarca insana kanıtlayan kadim disiplin ayurveda, uzun ve sağlıklı bir yaşam arayışının toplamıdır. Yeryüzündeki ilk ve en eski anti-aging tıp olan bu disiplin, kişinin kendisini göz- lemlemesi, kendisine yaklaşması ve tanıması için yaratılmış bir fırsat ve insanı her katmanında şifalandıran bir kendini bulma sanatıdır.
“Beni özbenliğimden zaman içinde sinsice uzaklaştıran o sabah git akşam gel döngüsü ve hafta sonu denen o iki günde de ne yapacağını bilemeyen, hangi saatine hangi şeyi sığdıracağım diye daha fazla stres üreten sadaka zamanlar silsilesi hiç mi hiç çekmiyordu. Kendimi doğanın kucağına öyle bir atmıştım ki bir daha herhangi bir metropolde hayal edemez olmuştum. İçimdeki his, Seda büyük kentte yaşama miadını doldurdu ve artık başka bir hayata geçmeli diyordu.”
Bu kitap, sadece kendi sağlık sorunlarını çözen bir kadının ayurveda ile olan hikâyesini ve ayurvedanın onu nasıl dö- nüştürdüğünü değil, aynı zamanda tüm yönleriyle insan sağlığını ve manevi hayatı düzenleyen ve kendi içinde bütün olan sistemi de anlatıyor.


Yazar hakkında:
Seda Shambhavi Kervanoğlu, İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu yazar, sonrasında Londra’da King’s College on Strand’ta Karşılaştırmalı Dilbilim ve yabancılara İngilizce öğretmenliği üzerine eğitim almıştır. Tarkovski’nin Günlükleri (Andrei Tarkovkski), Kuantum Benlik (Danah Zohar) ve Kuşaklara Göre Ayurvedik Beslenme (Dennis Thom- pson) kitaplarını İngilizceden Türkçeye çevirmiştir. Bu üç kitabı Türk okurlarına ulaştırmanın önemine inandığı için kendisi bizzat yayınevlerine önererek çevirileri gerçekleştirmiştir. Bunların yanı sıra İngilizce çocuk kitaplarını Türkçeye çevirmiş ve çift dilli basılmalarına yardımcı olmuştur.

Devamı
Format :Kitap
Barkod :9789750409752
Yayın Tarihi :2024-02-23
Yayın Dili :Türkçe
Orjinal Adı :Ayurveda ve Kendini Bulma Sanatı
Baskı Sayısı :1.Baskı
Sayfa Sayısı :136
Kapak :Karton
Kağıt :Kitap Kağıdı
Boyut :135 X 195
Emeği Geçenler :
Yazar   : Seda Shambhavi Kervanoğlu
Grafiker   : Aylin Güler
Yazarın Diğer Eserleri
İlgili Eserler