Laura E. Berkin yarım milyondan fazla öğrenci tarafından okunan bu kitabı, çocuk gelişimi alanında yirmi yıldır yeri doldurulamayan bir başyapıt olarak kabul görmüştür.
Laura E. Berk, farklı branşları, hedefleri, ilgi alanları ve gereksinmeleri olan binlerce öğrenciye hocalık etmiştir. Yaptığı işler, her zaman alandaki değişikliklerin önünde yer almaktadır. Çocuk Gelişimi, bir yandan en güncel bilgiyi kapsarken, bir yandan da Laura Berk'in metinlerindeki en belirgin özellikleri -özgün öyküler, pratik uygulamalar, en titiz araştırma örnekleri ve daha niceleri!- içeriyor.
Berk'in Çocuk Gelişimi, gelişim dersleri alanında güçlü bir metin olarak uzun süredir devam eden bir ün kazanmıştır ve öğrenciler ona her zaman büyük bir değer vermişlerdir. Ayrıca, metinlerin ve grafiklerin okunması ve incelenmesi keyiflidir.
Doug Symons, Acadia Üniversitesi, Kanada

Berk her konuda, her zaman, işin temelini kapsayan ve en yeni araştırmalarla birleştiren, takdire değer işler yapmıştır. Berk'in konuyla ilgili en önemli araştırmaları büyük ölçüde özetleme ve buna karşın öğrenciler tarafından anlaşılabilir hale getirme konusunda doğuş-tan bir yeteneği var.
David A. Nelson, Brigham Young Üniversitesi

Bu kitapla ders vermekten keyif alıyorum... Bu kitabı uzun yıllardır kullanıyorum ve kuram, araştırma ve uygulama konularının dengesi de dahil olmak üzere içeriğini en kapsamlı bulduğum kitap bu.
Cecilia Wainryb, Utah Üniversitesi

Materyalin düzenlenme biçimi baştan aşağı mükemmel; açık ve tutarlı.
Lorinda Camparo, Whittier Koleji
Berk'in metinlerinin düzeni ve kapsamı, kusursuz. Bölümler gayet güzel bir uyum ve bütünlük içerisinde...
John C. Gibbs, Ohio Devlet Üniversitesi

Öğretmek için mükemmel bir kitap Malzeme çok iyi düzenlenmiş, temel konularda izlenen gelişimsel yaklaşımı çok beğeniyorum. Berk en önemli konuları, trendleri ve en yeni konuları en iyi şekilde ele almış.
Nina Howe, Concordia Üniversitesi, Kanada

Özellikle farklılık ve çok-kültürlülükle ilgili bölümlerine bayıldım- en sevdiklerim arasında yer aldılar, çünkü gerçekten bir şeyler öğrendiğimi hissettim.
Scott P. Johnson, New York Üniversitesi

Bu alandaki en gözde kitabım bu ve bu kitabı kullanmaya devam etmeyi planlıyorum. Kitap güncel, hatasız, kapsamlı, dengeli ve iyi yazılmış.
Rebecca S. Bigler, Teksas Üniversitesi, Austin

Laura E. Berkin bu kitabı, eşsiz anlatımı, yararlı uygulamaları, titizlikle seçilmiş araştırmaları ve yazdığı ders kitaplarının herkesçe bilinen o yüksek kalitesini korurken, en güncel bilimsel bilgiyi içermektedir. Kitap, dikkatle seçilmiş klasik ve güncel kuram ve araştırmaları temel almaktadır. Ek olarak, gelişmekte olan çocuğa, biyoloji ve çevrenin birbiriyle etkileşen katkılarına ışık tutmakta ve araştırma sürecinin gerçek yaşam sorunlarının çözümünde nasıl yardımcı olabileceğini ve kültürlerarası farklılıkları açıklamaktadır. Ayrıca kitap, bilgileri kavrama, gelişimin değişik yönlerini bütünleştirme, tartışmalı konuları eleştirel bir bakış açısıyla ele alma ve öğrenilenleri uygulamada yardımcı olacak benzersiz bir program sağlamaktadır.
Prof. Dr. Ali Dönmez

Laura E. Berk'in Çocuk Gelişimi kitabı, üniversitelerin psikoloji, eğitim, çocuk gelişimi bölümlerinde rahatlıkla kullanılabileceği gibi; öğretmenler, ana babalar ve çocukla ilgili herkes için de değerli bir başvuru kaynağı niteliğindedir.
Prof. Dr. Bekir Onur

Devamı
Format :Kitap
Barkod :9789755337401
Yayın Tarihi :2013-03-15
Yayın Dili :Türkçe
Orjinal Adı :Çocuk Gelişimi
Baskı Sayısı :1.Baskı
Sayfa Sayısı :846
Kapak :Karton
Kağıt :Kitap Kağıdı
Boyut :205 X 265
Emeği Geçenler :
Yazar   : Laura E. Berk
Çevirmen   : Ali Dönmez
Editör   : Bekir Onur
İlgili Eserler