Yazar(lar): Ali Ekber Gülersoy , Mustafa Recep İrcan, Neşe Duman, Mustafa Utlu, Mesut Şimşek, Muhammed Zeynel Öztürk, Hediye Arzu Gökçe Gündüzoğlu, Hasan Çukur, Fethi Ahmet Canpolat, Dündar Dağlı, Murat Uzun, M. Kirami Ölgen, Yusuf Özbel, Seray Töz, Kerime Karabacak, Ozan Öztürk, Faize Sarış, Fatih Ocak, Muhammet Bahadır, Hatice Turut, Güldane Mirioğlu, Ergin Canpolat, Fatih Ocak, Ali Uzun, Kemalettin Şahin

Bilgisayar teknolojileri ve uygulama projeleri ancak Coğrafi Veri ile anlam kazanır. Başarılı CBS projeleri için coğrafi veriyi ilişkilendirme yeterliliği önemlidir. Zira coğrafi özellikler hem birbirinden bağımsız değillerdir ve hem de zamana bağlı değişim gösterirler. Coğrafi verinin kullanılmasında bu iki karaktere ait farkındalık eksikliği, CBS projelerinin başarısını engelleyen kullanıcı yeterliliği problemidir.

Kitapta yer alan araştırmaların; genç araştırmacılara yönlendirici, mesleki yeterliliklerine katkı yapacak içeriğinin yanı sıra, disiplinler arası çalışmalar için kazanımları vurgulayıcı özellikleri de öne çıkmaktadır.

Prof. Dr. Hüseyin TUROĞLU

Coğrafi bilginin ve destekleyici öznitelik bilgilerinin her alanı kapsadığı günümüzde, konusunda uzman ve coğrafi bilginin yönetiminde yetkin insan kaynaklarının önemi de gün geçtikçe artmaktadır. Bu kitap ile CBS yöntemlerinin coğrafyanın farklı çalışma alanlarına nasıl uygulandığı, sonuçlarının ve etkilerinin ne olduğunun uygulamalı olarak anlatıldığı bir eser ortaya konmuştur. Eserin CBS endüstrisine katkı sağlaması ve bu konuda çalışma yapacak potansiyel genç coğrafi bilgi sistemleri kullanıcılarına ve alanında başarılı çalışmalara imza atan tecrübeli kamu çalışanlarına, akademisyen ve özel sektör uzmanlarına yol gösterici olmasını temenni ederim.

Dr. Akın KISA

Devamı
Format :Kitap
Barkod :9786257676489
Yayın Tarihi :2021-08-25
Yayın Dili :Türkçe
Baskı Sayısı :1.Baskı
Sayfa Sayısı :326
Kapak :Karton
Kağıt :Kitap kağıdı
Boyut :160 X 235
Emeği Geçenler :
Yazar   : Ebru Akköprü
Yazar   : Mehmet Fatih Döker
İlgili Eserler