Sevgili öğrenciler; Bu kitap, gelecek neslin mimarı olacak siz değerli öğretmen adaylarının, öğretmenlik mesleğine dair farkındalık düzeyini artırmak, eğitim bilimlerine ilişkin geniş çalışma alanlarını sizlere tanıtmak amacıyla kaleme alınmıştır.

Eğitim-öğretim etkinliklerinin amaçlarına ulaşabilmesinde, mesleki olarak öğretmenliğin anahtar bir role sahip olmasından dolayı öğretmen adaylarının iyi yetiştirilmesi hayati dercede önemlidir. Bu kitap ile eğitim bilimlerine konu olan temel kavramlar; tarihi, psikolojik, ekonomik, sosyolojik, felsefi, politik ve hukuki perspektifle değerlendirilmiştir.

Genel bilgilendirmelerden sonra bir meslek olarak, öğretmenlik mesleği tartışılmış ve Türk eğitim sistemi yönetim bağlamında değerlendirilmiştir. Son olarak eğitim bilimleri alanındaki güncel konular eklenerek, öğretmenlik mesleğine evrensel bir bakış açısı kazandırılması hedeflenmiştir. Her bölüm sonuna eklenen sorular ile öğrenme düzeyinin görülmesi ve bazı bölümlere eklenen okuma parçaları ile de konuların daha derinlemesine anlaşılması amaçlanmıştır.

Devamı
Format :Kitap
Barkod :9786057602053
Yayın Tarihi :2019-07-06
Baskı Sayısı :2.Baskı
Sayfa Sayısı :296
Boyut :135 X 210
Emeği Geçenler :
Yazar   : Mukadder Boydak Özan
Yazar   : Tuncay Yavuz Özdemir
Yazarın Diğer Eserleri
İlgili Eserler