Bu hikâyeyi yazdığında yirmili yaşlarındadır Bradbury, ancak alışıldık kalıpların dışına çıkan çizgisini çoktan oluşturmaya başlamıştır. Şiirsel bir dille yazılan bu özgün hortlak hikâyesi sıradan insanı anlatır aslında. Eve Dönüş Bradburynin kendi çocukluğundan izler taşır. Kendisini sevgi dolu bir ailenin içinde bile uyumsuz, yabancı ve sıradışı hissettiği bir dönemin yansımasıdır belki de

Ray Bradburynin kısa hikâyesi Eve Dönüş, ilk olarak 1946 yılında Mademoiselle dergisinde yayımlandığından beri kelimenin tam anlamıyla bir Cadılar Bayramı klasiği olmuştur. Bradburynin kendi çocukluğundan izler taşıyan bu hikâye, Cadılar Bayramı arifesinde bir araya gelen devasa bir hortlak ailesinin onlara hiç benzemeyen çocuğunun öyküsüdür.

Ray Bradbury

1920de Waukegan, Illinoisde doğdu. Edebiyat tarihinin en büyük bilimkurgu ve fantezi yazarlarından biri olan Bradbury, hayatı boyunca beş yüzün üzerinde öykü, roman, oyun ve şiir kaleme aldı. Bir distopya klasiği olan Fahrenheit 451 romanıyla totaliter rejimlere keskin bir eleştiri getirdi. 5 Haziran 2012de, Los Angelesta öldü.

Dave McKean

Dünyaca tanınan, özellikle de Neil Gaiman ile beraber imza attığı çalışmalarla bilinen, ödüllü sanatçı, illüstratör, yönetmen ve müzisyen.

1991de En İyi Çizer dalında kazandığı Dünya Fantezi Ödülüne tam beş kez aday gösterildi. 2004te Neil Gaiman ile beraber BSFA (İngiliz Bilimkurgu Derneği) Ödülünü kazandı. Yönetmenliğini yaptığı Mirrormask ile geniş bir hayran kitlesi yarattı.

Devamı
Format :Kitap
Barkod :9786053752592
Yayın Tarihi :2013-02-07
Yayın Dili :Türkçe
Orjinal Adı :Eve Dönüş
Baskı Sayısı :1.Baskı
Sayfa Sayısı :56
Kapak :Karton
Kağıt :2.Hamur
Emeği Geçenler :
Yazar   : Ray Bradbury
Yazarın Diğer Eserleri
İlgili Eserler