Thomas Pynchon yalnızca yazdıklarıyla değil, münzevi yaşam tarzıyla da yirminci yüzyılın en büyük edebiyat figürlerinden. Paranoya, ırkçılık, kolonyalizm, komplo teorileri, eşzamanlılık ve entropi gibi çeşitli konularda verdiği postmodernist eserlerle edebiyat tarihini değiştirmekle kalmayıp kendinden sonra gelen yazarları da derinden etkileyen Pynchon’ın, çağımızın en mühim yönetmenlerinden Paul Thomas Anderson tarafından sinemaya da uyarlanan romanı Gizli Kusur ise yazarın yakın dönem alameti farikalarından biri.

Yıl 1970, çiçek çocukların çağı bitiyor. Dünya değişirken kendisi aynı kalan bir özel dedektif olan Doc Sportello, eski sevgilisi Shasta bir gece kapısını çalıp ondan yardım isteyince hayır diyemiyor. Ancak bu mevzu epey dolambaçlı. Ya da Doc’un dikkati fazla dağınık. Üstelik peşindeki yarı zamanlı aktör ve polis Kocaayak Bjornsen da tam bir bela.

Thomas Pynchon’dan Gizli Kusur, müteahhitlerin, mafya ile devletin, sahte sloganların ve eski aşkın yemyeşil bir sis bulutunda dans ettiği bir roman, paranoyanın kutsal kitabı.

“Pynchon paranoyaya dair algımızı değiştirdi, onu sapkın bir psişik uzantıdan, kurumsal bürokrasi ağının merkezi parçasına dönüştürdü.” –David Foster Wallace

“Thomas Pynchon, öyle bir yazım üslubuna sahip ki bizim bilmediğimiz şeyleri bildiğini düşündürüyor insana.” –Paul Thomas Anderson

Devamı
Format :Kitap
Barkod :9786258487480
Yayın Tarihi :2021-10-06
Yayın Dili :Türkçe
Orjinal Adı :Gizli Kusur
Baskı Sayısı :1.Baskı
Sayfa Sayısı :432
Kapak :Karton
Kağıt :Kitap Kağıdı
Boyut :135 X 210
Emeği Geçenler :
Yazar   : Mehmet Durmaz
Yazar   : Orhan Ahmet Şener
Yazar   : Thomas Pynchon
Çevirmen   : Feride Evren Sezer
Grafiker   : Hamdi Akçay
Hazırlayan   : Emirhan Burak Aydın
Yazarın Diğer Eserleri
İlgili Eserler