Eğlenceli ve aydınlatıcı çizimler ile samimi, akıcı ve içten anlatımı bir araya getirmeyi başaran Heretikler bize o dönemin tarihinin ve felsefesinin hala canlı olduğunu gösteriyor. Kimi zaman aforoz edilme, hapse atılma, kimi zamansa ölüm tehlikesini hiçe sayıp otoriteye başkaldıran on yedinci yüzyıl düşünürlerinin heyecan verici öykülerini usta bir şekilde aktarıyor.

Modern felsefenin ve bilimin kuruluş öyküsünü çizgi roman tarzında aktaran eşsiz bir giriş kitabı! Soyut ve karmaşık düşünceleri içten, esprili ve açık bir şekilde dile getirmeyi başarıyor.

Galileo ve Descartes'tan Spinoza, Locke, Leibniz ve Newton'a kadar uzanan çizgide mücadeleci ve ezber bozan filozoflar dünyaya, kendimize ve topluma bakış açımızı baştan aşağı değiştirmişlerdir. Evrenin merkezinin dünya olduğu, kralların ilahi hükmetme hakkına sahip olduğu bir dünyada, doğa, din, politika, bilgi ve insan düşüncesi hakkında yepyeni şeyler söylemeye cesaret ederek yeni dünyanın inşasına çok büyük katkıda bulunmuşlardır.

Modern çizgi roman sanatının başarı örneği. Her yaş grubundan geniş bir kitleye hitap eden bu eser modern düşünceyi her yönüyle gözler önüne seriyor.

Paul Buhle

Modern düşünceye giriş kitaplarına yeni bir soluk getiren son derece canlı ve eğlenceli bir kitap.

Anthony Gottlieb

Heretikler! İlginç ve oldukça canlı metniyle, göz alıcı illüstrasyonlarıyla büyüleyici!

Daniel Garber

17. yüzyıl düşünürlerinin çizim yoluyla yeniden keşfedildiği bu kitapta, oldukça açıklayıcı birçok bilgi de okuyucuya sunuluyor.

Rebecca Newberger Goldstein

Devamı
Format :Kitap
Barkod :9786051716411
Yayın Tarihi :2018-02-01
Yayın Dili :Türkçe
Orjinal Adı :Heretikler; Modern Felsefenin Harika (Ve Tehlikeli) Başlangıçları
Baskı Sayısı :1.Baskı
Sayfa Sayısı :185
Kapak :Karton
Kağıt :2.Hamur
Boyut :195 X 250
Emeği Geçenler :
Yazar   : Steven Nadler
Yazar   : Ben Nadler
Yazar   : Steven Nadler;Ben Nadler
Çevirmen   : Abdullah Yılmaz
Grafiker   : Muzaffer Aysu
Yayın Yönetmeni   : Mustafa Küpüşoğlu
İlgili Eserler